BAKAN SOYLU ŞAHİNER’E SORUŞTURMAYA İZİN VERMEDİ

Ak parti önceki dönem İlçe Başkanı İlyas Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in kendisine ait araziden belediyeye ait iş makineleri ile hafriyat çalışması yaptığını iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu. İç işleri Bakanı Süleyman Soylu, mevzuata aykırı bir durumun olmadığı gerekçesiyle soruşturmaya izin vermedi.

Ak parti önceki dönem İlçe Başkanı İlyas Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in kendisine ait araziden belediyeye ait iş makineları ile hafriyat çalışması yaptığını iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu. İç işleri Bakanı Süleyman Soylu, mevzuata aykırı bir durumun olmadığı gerekçesiyle soruşturmaya izin vermedi.
Sponsor

Ak parti önceki dönem İlçe Başkanı İlyas Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in kendisine ait araziden belediyeye ait iş makineleri ile hafriyat çalışması yaptığını iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu. İç işleri Bakanı Süleyman Soylu, mevzuata aykırı bir durumun olmadığı gerekçesiyle soruşturmaya izin vermedi.

Sungurlu Belediyesi, 17 Ekim 2018 tarihinde Belediye Başkanı Şahiner’e ait Ankara-Samsun karayolu üzerinde bulunan arazide, belediyenin iş makineleri ile hafriyat çalışması başlatmış, AK Parti Sungurlu önceki dönem İlçe Başkanı İlyas Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, yapılan işin Şahiner’in özel işi olduğu iddiasıyla cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Bakan soylu imzalı yayınlanan kararda, ‘Bahse konu alanda Belediyeye ait iş makineleri ve tırlarla hafriyat işlemi yapıldığı, ancak yapılan hafriyat sonucu çıkan toprağın Belediye tarafından ilçe halkının kullanımına sunulan Kent Park isimli park alanının zemin dolgusunda kullanıldığı, dolayısı ile Belediye araçlarının bu işte kullanılmasında mevzuata aykırı bir durumun olmadığı ve herhangi bir kamu zararının tespit edilmediğinden, Sungurlu belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner hakkında; 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanunun 6. Maddesi gereğince soruşturma izni verilmemesine karar verilmiştir” dendi.

Sponsor
BAKAN SOYLU ŞAHİNER’E SORUŞTURMAYA İZİN VERMEDİ

“BU KARAR YÜZLERİNE ADALETİN BİR TOKADI OLARAK GERİ DÖNDÜ”

Karar sonra bir açıklama yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Sungurlumuz için tüm imkansızlıklara rağmen, yaptığımız dev hizmetlerimizden birisi olan Kent Park projemizin yapımı aşamasında bizzat kendime ait araziden hiçbir maddi menfaat beklemeden, hiç düşünmeden verdiğim zemin dolgu malzemesini bile şikayet konusu yapan, hizmet ve Sungurlu düşmanı kişilerin yaptığı yalan ve iftira dolu şikayetleri, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve bakanlığımız tarafından karşılık bulmamış ve bu Sungurlumuza hainlik edenlerin yaptıkları iftiraların boş beleş sözler olduğu yüzlerine adaletin bir tokadı olarak geri dönmüştür” dedi.

“ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

Bazı hizmet düşmanları sırf kendi egolarının tatmini ve kaybetmiş olmalarının hırsı ile bizleri şikayet ederek Türk Mahkemelerini ve hakimlerini boşa oyalamış, değerli vakitlerini boşa harcamıştır diyen Şahiner, “Oysaki belediye başkanı seçildiğim günden beri ‘Gelin Sungurlumuz için birlikte hareket edelim’ dememe rağmen bu zavallılar ‘İlle de çalıştırmayız’ demeye devam etmişleridir. Bu asılsız iftiraları atanların kafalarını kumdan çıkararak, önce sungurlu halkından hizmeti engellemeye çalıştıkları için, sonrada bizim Sungurlu sevdamızı tartışmaya kalkışan hainleri şahsımdan özür dilemeye davet ediyorum”

“SUNGURLUNUN MENFAATLERİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sungurlunun menfaatlerini savunmaya devam edeceğiz diyen Başkan Şahiner, “Güzel ilçemize hizmet etmeye devam ederken, Sungurlumuza hainlik edenlerinde karşısında tüm gücümüzle durmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerikALİ BALKU YİNE BİR ÖRNEK DAVRANIŞA İMZA ATTI
Sonraki İçerikEpic Games Müjdeyi Verdi: GTA 5 Ücretsiz Oldu!
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz