-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimAvrupaya Giden Öğrenciler İlçeye Döndü

Avrupaya Giden Öğrenciler İlçeye Döndü

- Google Reklamı -

AB Ulusal Ajans Projeleri kapsamında İtalya’da staj gören Sungurlu Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ilçeye döndü.

– Eryiğit’i ziyaret ettiler
Sungurlu Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Oku Müdürü ve Proje koordinatörü Mine Çetin, İngilizce öğretmeni Neslihan Köksal ve AB Ulusal Ajans Projeleri kapsamında İtalya’da staj gören öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit’i ziyaret ettiler.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, yaptıkları projelerinden ötürü öğrencileri kutlayarak, yurtdışında 14 günlük staj süresini iyi değerlendirip, farklı tecrübeler kazandılar, başarılı bir meslek hayatı geçirebilmeleri için bu tür deneyimlerin çok önemli olduğunu belirterek, başarılarının devamını diledi. Öğrenciler İtalya’da hem okul çalışmaları hem de gezi ziyaretlerinde yaşadıkları anıları Eryiğit ile paylaştılar.
Eryiğit, projede emeği geçen okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.

– Kaymakam Gözen’i ziyaret ettiler
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit beraberinde Sungurlu Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Oku Müdürü ve Proje koordinatörü Mine Çetin, İngilizce öğretmeni Neslihan Köksal ve İtalya’da staj gören öğrencilerle birlikte Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen’i makamında ziyaret ettiler.
Projeye atılan öğrenciler, gelecekte yapacakları meslek dalında yurt dışında staj yapma imkanına sahip olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
Yurt dışı tecrübesi kazandığımız bu proje ile mesleki gelişimimizin yanı sıra kişisel gelişimlerimize de katkı sağladı diyen öğrenciler, “Kendi kültürümüzü tanıtma ve farklı kültürleri tanıma fırsatı bulduk” dedi.
Kaymakam Mitat Gözen, öğrencilerin Avrupa ile entegre olması açısından yapılan projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek, “Gençlerimiz, Avrupa kenti görüp oradaki örgün eğitiminde edindikleri bilgileri pekiştirerek farklı kültürleri tanıma fırsatı bulmuşlardır. Öğrencilerimizin ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiklerine inanıyorum. Bu tür Projelerin artırılması konusunda okulumuzun gayretini tebrik ediyorum” dedi.
Avrupa’daki tecrübelerden faydalanmanın önemli olduğuna vurgu yapan Kaymakam Gözen, “Yapılan staj programı öğrencilerimizin kendi alanlarındaki deneyimleri görmek, Avrupa’daki uygulamaları yerinde izlemek ve stajlarını yapmak açısından oldukça önemli. Bu açıdan staja giden öğrencilerimiz ülkemizle, oradaki eğitimi kıyaslama fırsatı da yakalamış oldular. İnşallah öğrencilerimiz, orada edindikleri deneyimleri de pekiştirerek, topluma yararlı bireylerin yetiştirilmesine katkı sunacaklar.” şeklinde konuştu.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,2213
EUR
22,6881
GBP
26,2774
RUB
0,2611
CNY
2,9817
JPY
0,1513

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu