-0.6 C
Sungurlu
02/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemATTDER Çorum İl Temsilcisi Can Kargın'dan Sert Açıklama

ATTDER Çorum İl Temsilcisi Can Kargın’dan Sert Açıklama

Elinde bir telefonla, basın kartı olmadan, kendini vede görevini tanıtmayarak olay yerinde lakayit tavır ve hareketler içinde, görevini yapmaya çalışan sağlık çalışanlarına engel teşkil edecek yakınlıkta, olay yeri güvenliğini, hastanın sağlık durumunu vede mahremiyetini göz ardı ederek mesleki etik sınırlarını zorladığı aşikardır!

- Google Reklamı -

Çorum’da yerel bir basın kuruluşunun 112 personeli hakkında yayınlamış olduğu habere ATTDER Çorum İl Temsilcisi Can Kargın’dan sert bir açıklama geldi.


Haberin Linki Burada


Ankara – Çorum yolu, Scania kavşağı önünde gerçekleşen beton mikseri ve otomobil çarpışması kaza sonucunda, bazı basın organlarında çıkan hedef gösterici, gurur kırıcı, gerçeklikten uzak, yalan kelimelerle süslenmiş pervasızca yazılmış habere karşı Attder Çorum İl Başkanlığı olarak basın açıklamamızdır!

Öncelikle kazada yaralanan Hatice Biçer hanımefendiye, Ümmünur Akben hanımefendiye vede Özge Su Çiçek hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir daha yaşanmaması temennisinde bulunarak acil şifalar diliyoruz.

- Advertisement -

Sağlık alanında her branşta görev yapan arkadaşlarımız, gerekli eğitimi almış, bu görevi yapabileceğini kanıtlamış vede yeterli donanıma sahip olan kişilerdir. Sağlık hizmetlerinde en alt kademeden en üst kademeye kadar vefa dolu, birlik ve beraberlik içerisinde, özverili çalışmalarla Milletimizin, sağlık hizmetleri standartlarının kalitesini en üst seviyeye yükseltmek için canla başla emek verilmektedir.

112 hayat demektir. Ambulansta görevli sağlık çalışanları, Hayat kurtarmak için hayatını ortaya koyan kişilerdir. Şüphesiz her meslekte zorluklar yaşanmaktadır. Şüphesiz her meslekte vefa yer almaktadır. 112 çalışanları için bu durum mesleğin gereği konumundadır. Onca fiziksel ve sözel şiddete maruz kalındığı halde, anlayışla, sakinleştirici ve güven veren yaklaşım göstererek o psikolojiyi anlamaya çalışılmaktadır.

112 çalışanları gece gündüz, yağmur çamur, kar kış demeden yüce milletimizin en zor zamanlarında yardıma koşan, acısını dindiren, sıkıntısına ortak olan, saniyelerin dahi büyük önem arz ettiği bir meslektir! Toplumumuzda Hızır acil olarak nitelendiren kutsal bir görevdir.

Bugün basında yer alan acımasız vede bir o kadar anlamsız haberler 112 çalışanlarını bir hayli üzmüştür. Sağlık Bakanlığımızın, vatandaşlarımız ve sağlık çalışanları arasında hiç bir iletişim kopukluğu kalmaması yönünde yapmış olduğu çalışmalar kişisel hırslara kurban gitmektedir.

- Google Reklamı -

112 çalışanları herhangi bir vakaya gittiğinde, hastanın can güvenliği başta olmak üzere, mal güvenliği, psikolojisi, HASTA MAHREMİYETİ öncelikli görevlerindendir.

Elinde bir telefonla, basın kartı olmadan, kendini vede görevini tanıtmayarak olay yerinde lakayit tavır ve hareketler içinde, görevini yapmaya çalışan sağlık çalışanlarına engel teşkil edecek yakınlıkta, olay yeri güvenliğini, hastanın sağlık durumunu vede mahremiyetini göz ardı ederek mesleki etik sınırlarını zorladığı aşikardır! Bununla yetinmeyip algı oluşturma çabasına girmiş, vatandaşlarımızın ağzından olumsuz kelimeler uydurarak karşı karşıya getirmek istemiştir. Bu çirkin, etik dışı davranışları sergileyen, ego ve hırsı sonucu basın mensubu kalemini doğruyu yazmak yerine bir mesleği karalamak için kullanan bu kişinin terbiyeden söz etmesi bizleri gülümsetmiştir. Herkes kendi ihtiyacı olanı dile getirmektedir. Bütün sağlık çalışanları arkadaşlarımız ahlaklı, terbiyeli, toplumun değerlerinin bilincinde olan kişilerdir. Görevini doğru ve eksiksiz yapabilmek adına yapılan uyarılara, anlayış göstermek yerine, bir mesleği hedef göstermek, iftira atmak, gurur kırıcı, rencide edici sözler söylemek ne kadar doğru siz değerli kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Şundan eminiz ki, yüce milletimiz doğruyu vede yanlışı her zaman görmektedir. Hiç bir zaman bu tür yalan sözlere itibar etmeyecektir. Vatandaşlarımızla sağlık çalışanı arkadaşlarımızın arasına nifak tohumları serpemeyeceksiniz.!
15 Temmuz da, Fetö terör örgütü teröristleri tarafından gerçekleşen hain gecede, Çorum 7 ambulans vede ekibiyle Ankara’da yüce milletimiz ile omuz omuza canını ortaya koyarak sağlık hizmetlerinin devamlılığına büyük katkı da bulunmuştur. Bizler milletimizi seven, milletin emanetleri olan üniforma ve ambulanslarımızın kıymetini bilen bu mesleği kutsal gören, görevinin bilincinde olan sağlık memurlarıyız!

” Yaptığınız doğru değil ” uyarılarına, saldırı içeren, nefret söylemleriyle, adeta savaş ilan eden bu tabloyu kabul etmiyoruz!

Dünden bugüne Çorum’un, değerli yerel basın mensupları ile her zaman omuz omuza, Sevgi ve saygı içerisinde çalışmalarımız devam etmiştir. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edecektir.
Hepimiz görevlerimizi en doğru şekilde yapmaya çalışmaktayız. Bu haber ve haberin içeriği tamamen talihsizliktir.

Bu hatanın en kısa sürede tekzip metni ile düzeltilmesini bekliyoruz. Bu konunun yakinen takipçisi olacağımızı, yasal yollardan doğan bütün hukuki haklarımızı kullanacağımızı siz değerli kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Attder Çorum İl Temsilcisi
Can Kargın


Haberin Ekran Görüntüsü

Elinde bir telefonla, basın kartı olmadan, kendini vede görevini tanıtmayarak olay yerinde lakayit tavır ve hareketler içinde, görevini yapmaya çalışan sağlık çalışanlarına engel teşkil edecek yakınlıkta, olay yeri güvenliğini, hastanın sağlık durumunu vede mahremiyetini göz ardı ederek mesleki etik sınırlarını zorladığı aşikardır! | Sungurlu Haberleri

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,8796
EUR
22,4862
GBP
26,1659
RUB
0,2587
CNY
2,9523
JPY
0,1503

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu