-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemATIK JİLET KUTUSU PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLDİ

ATIK JİLET KUTUSU PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLDİ

- Google Reklamı -

Sungurlu Berberler ve Terziler Esnaf Odası, gelişi güzel şekilde çöpe atılan jiletlerin hem sokak hayvanlarına hem de çöpten katı atık toplayan vatandaşlara zarar vermesi amacıyla “Atık Jilet Kutusu Projesi”ni hayata geçirdi.

Projesi kapsamında, berberler tarafından kullanılan jiletler, atık jilet kutusunda toplanacak. Bu sayede toplanan jiletler hem gelişi güzel bir şekilde çöplere gitmeyecek hem de geri dönüşüme kazandırılacak.

Atık Jilet Kutusu Projesi çerçevesinde hazırlanan kutucuklar, bugün Sungurlu Berberler ve Terziler Esnaf Odası Başkanı Mutlu Karslı tarafından berber esnafına dağıtılmaya başlandı.

- Advertisement -

Amacımız jiletlerin sokak hayvanlarına ve çöpten atık toplayan vatandaşlarımıza zarar vermemesi diyen Karslı, projeyi başlatmış olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Her gün berberlerde kullanılan binlerce jilet çöpe gidiyor. Jiletler, dağıttığımız kutular, dolduktan sonra toplanacak ve geri dönüşüm amaçlı değerlendirilecek.Kutuların dolması 5-6 aylık bir sürede gerçekleşecektir” dedi.

Projenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçtiğinden söz eden Karslı, berber esnafının da projeye olumlu yaklaştığını söyledi.

Karslı, projenin esnafla değerlendirildiğini belirterek, “Projeyi hayata geçirmeden önce esnafımızla da görüştük. Esnafımız, projede yer almaktan memnuniyet duyacağını bildirdi. Biz de bu olumlu dönüşler neticesinde çalışmalarımızı hızlandırarak, projeyi hayata geçirdik” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5394
EUR
28,8193
GBP
33,2541
RUB
0,2727
CNY
3,8263
JPY
0,1847

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu