Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Atatürk’ün İzlerini Bisikletle Takip Ediyorlar

Gezgin Adem Bekdemir ve Furkan Kumkaya “29 Ekim-10 Kasım arası bisiklet ile Samsun’dan Anıtkabir’e farkındalık ve Ataya saygı sürüşü” adlı projeleri ile Sungurlu’dan geçtiler.

Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ile irtibata geçen Bekdemir ve Kumkaya konaklama talebinde bulundu. Başkan Abdulkadir Şahiner’in misafiri olarak belediye hizmet binasına gelen ikiliyi Belediye Başkan Yardımcıları Sakine Sarıyüce ve Mükremin Dağaşan karşıladı. Bu akşam öğretmen evinde konaklayacak olan Bekdemir ve Kumkaya Başkan Şahiner’e teşekkür etti.

29 Ekim Sabah 09:00 Samsun tütün iskelesinden yola çıkıp,10 Kasım sabah 08:00 Anıtkabir’de olmayı planlayan ikili,29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile 10 Kasım arasındaki süreçte bisiklet ile Samsun-Anıtkabir rotası üzerinde Atatürk’ün izlerini bulup sosyal medya araçları ile dünyaya anlatmak ve belirli günler dışında da Atatürk’ü ve Cumhuriyeti anlamak ve yaşatmanın önemini vurgulamayı amaçladıklarını söyledi.

İlkadım’dan son yolculuğa atamızın izinde diyerek yola çıkan Bekdemir ve Kumkaya ,”Mustafa Kemal Atatürk’ü her bayram saygı ile anmak artık sadece geçici bir ritüel halini aldı. Cumhuriyet kurulalı 97 yıl oldu ve nasıl kazanıldığı unutulmaya başlandı. Yapacağımız yolculuk ile üzerine bugüne kadar hiç durulmamış olan Kurtuluş Yolunu ve Atamızın halkı uyandırmak adına attığı ilk adımdan son nefesine kadar olan mücadelesini kendi zorlu yolculuğumuz ile bağdaştırıp bayrağı devraldığımızı herkese anlatmayı hedefliyoruz. Bu sayede önemli bir iki günde değil her zaman onu anmak ve hatırlamak gerekliliğine vurgu yapmış olacağız.” Dedi

İlgili İçerikler

Koah, Astım ve Kemik Erimesi Olan Yaşlı Kadın Yardım Bekliyor

Safa Özhazinedar

Şahin ; ” Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyeceğiz. “

Safa Özhazinedar

Soğuğa Rağmen Üzerindeki Montu Çıkarıp Bağışladı

Safa Özhazinedar

Şahin, “Bayramlar Asırlardır Bizleri Birbirimize Bağlayan Manevi Değerlerimizdir”

Safa Özhazinedar

Canlı Müzik Programı Başlıyor

Safa Özhazinedar

SARI, SUNGURLU’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar