-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemAşutoğlu'ndan 23 Nisan Mesajı

Aşutoğlu’ndan 23 Nisan Mesajı

- Google Reklamı -

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Aşutoğlu mesajın da; “Tarihe adını altın harflerle yazdıran milletimiz tarih sahnesinden silmek ve bizi ebedi yurdumuz Anadolu’da yok etmek isteyen 7 düvele karşı genç, yaşlı, kadın erkek bütün varlığıyla tarihte eşi, görülmedik bir mücadele veren ecdadımız, istiklal ve hürriyetine göz dikenlere haddini bildirmiştir. Bu kutlu mücadeleden sonra TBMM’nin Ankara’da açılması, kahraman milletimizin tarih sahnesine ebediyen var olmasının göstergesidir.
23 Nisan 1920’ deki birlik ve beraberlik ruhunu yitirmedikçe, Anadolu’nun bağrından yetişen kahramanlar ecdadından aldığı güç ve ilhamla dün olduğu gibi bu gün de yeni destanlar yazmaya devam edecektir. Yeni destanlar yazan kahramanların ve bize bu toprakları vatan kılan şühedanın üstümüzdeki en büyük hakkı; birlik ve beraberlik içinde daha çok çalışarak, ülkemizi muasır medeniyetin üstüne çıkarmaktır. Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemalin; TBMM’nin açılış yıl dönümünü aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmasını istemesinin sebebi; yetişmekte olan yeni neslin, ecdadını ve tarihini tanıyarak ülkenin geleceğine bu bilinçle hazırlanmalarına dikkat çekmektir. Rabbimizin bu millete bir daha istiklal marşı yazdıracak durumlardan koruması için dua ve niyazlarda bulunmamız gerekmektedir.
Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını şehirlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor Allah’tan rahmet diliyoruz.Milletimizin ve bilhassa çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu