Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Aşutoğlu , “Öğretmenlik En Kutsal Meslektir.”

Öğretmenlik mesleğinin eğitim ve kültür tarihimizde çok özel bir yerinin olduğunu, hepimizin geçmişinde, isimlerini bugün saygı ve rahmetle andığımız birçok öğretmenlerle dolu olduğunu söyledi.

En kutsal mesleklerin başında gelen öğretmenliğin, doğrudan bizleri etkilediği yetiştirdiği toplumları dizayn ettiği için her zaman gözde bir meslek olduğunu ve bu mesleği seçenlerin iyi bir insan yetiştirme arzusu ve isteğiyle seçtiklerini düşünüyorum.
Hz Alinin dediği gibi ‘Bana Bir Harf Öğretenin 40 Yıl Kölesi Olurum’ inancıyla yoğrulmuş bir toplum olarak kendisini her açıdan hayata hazırlayan yetiştiren öğretmenlere saygı ve sevgiyle bakmaktadır. ‘Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir’ sözü de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere ilimin yanında bunu öğreten öğretmenlerede ne kadar değer verdiğini göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyor, öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla candan tebrik ediyorum.

İlgili İçerikler

YARINDAN İTİBAREN SOKAKTA ARTIK MASKE TAKMAK ZORUNLU

Safa Özhazinedar

Şahiner Elleriyle Futbolculara Baklava İkram Etti

Safa Özhazinedar

Çakmar’dan Güreşçilere Malzeme Desteği

Safa Özhazinedar

Temsilcimiz Altınordu Belediyespor’u Ağırlayacak

Safa Özhazinedar

BAŞKAN YARDIMCISI PAZARDA DENETLEME YAPTI

Safa Özhazinedar

Hançeroğlu, Faaliyete Geçen Açık Kapı Hizmeti Hakkında Bilgi Aldı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar