Aşutoğlu, “Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun”

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu Nevruz Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Aşutoğlu mesajında; “Baharla birlikte dağda,bayırda,ovada kısacası doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan canlanan her şeyin manzarası doğayla insan bütünleşmesini temsil etmektedir. Dolayısıyla Nevruz, huzur içinde, kardeşçe ve şenliklerle kutlanması gereken, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatan bir bayramdır.
Milletimiz, bir bütün olarak yaşayabilmenin, barışın ve huzurun kıymetini bilmekte, bu değerlerin tüm dünyada egemen olması ve yeni nesillere barış dolu bir dünya bırakılabilmesi için çabalarını sürdürmektedir.
Büyük bir coğrafyada kutlanan Nevruz samimi bir bilinçle, sahip olduğumuz birikimin en iyi şekilde korunması ve yarınlara aktarılması hususunda hepimize büyük sorumluluk düşmektedir.
Nevruz coşkusunu yaşayan Anadolu’nun her köşesinde olduğu gibi birçok başka ülkede de bizlerle paylaşan tüm halkların Nevruz Bayramını kutluyor, Nevruz’un huzur, barış ve mutluluğun egemen olduğu daha güzel günlerin başlangıcı olmasını diliyorum” dedi.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz