-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemAşutoğlu, "Milletimizin ve bilhassa çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını...

Aşutoğlu, “Milletimizin ve bilhassa çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlu olsun.”

- Google Reklamı -

Aşutoğlu mesajında; “Tarihe adını altın harflerle yazdıran milletimiz tarih sahnesinden silmek ve bizi ebedi yurdumuz Anadolu’da yok etmek isteyen 7 düvele karşı genç, yaşlı, kadın erkek bütün varlığıyla tarihte eşi, görülmedik bir mücadele veren ecdadımız, istiklal ve hürriyetine göz dikenlere haddini bildirmiştir. Bu kutlu mücadeleden sonra TBMM’nin Ankara’da açılması, kahraman milletimizin tarih sahnesine ebediyen var olmasının göstergesidir.
23 Nisan 1920’ deki birlik ve beraberlik ruhunu yitirmedikçe, Anadolu’nun bağrından yetişen kahramanlar ecdadından aldığı güç ve ilhamla dün olduğu gibi bu gün de yeni destanlar yazmaya devam edecektir. Yeni destanlar yazan kahramanların ve bize bu toprakları vatan kılan şühedanın üstümüzdeki en büyük hakkı; birlik ve beraberlik içinde daha çok çalışarak, ülkemizi muasır medeniyetin üstüne çıkarmaktır. Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemalin; TBMM’nin açılış yıl dönümünü aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmasını istemesinin sebebi; yetişmekte olan yeni neslin, ecdadını ve tarihini tanıyarak ülkenin geleceğine bu bilinçle hazırlanmalarına dikkat çekmektir. Rabbimizin bu millete bir daha istiklal marşı yazdıracak durumlardan koruması için dua ve niyazlarda bulunmamız gerekmektedir.
Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını şehirlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin ve bilhassa çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu