-0.6 C
Sungurlu
06/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemAşutoğlu, "Kudüs, İsrail toprağı değildir. Hiçbir zaman da olmayacaktır"

Aşutoğlu, “Kudüs, İsrail toprağı değildir. Hiçbir zaman da olmayacaktır”

- Google Reklamı -

Sungurlu Bakkallar Odası Başkanı Osman Aşutoğlu “ABD başkanının aldığı karar tüm Müslüman alemini üzüntüye kızgınlığa ve infiale sürüklemiştir” dedi.
ABD Başkanı Trumpın ülkesinin İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması ve israilin başkenti olarak ilan etme kararı Yüzyılımızın en büyük hatalarından biri olacaktır. ABD Uluslararası ve BM Kararlarına,siyasi ahlaka tarihe Filistin gerçeklerine tümüyle aykırı bu karar ile ortadoğuda ve dünyada büyük bir krizi tetikleyen bir hamle yapmıştır.
İslam ülkeleri bu adıma karşı gerekli tüm diplomatik yolları kullanmalı, Müslümanların sesini duyurmalıdır.Kudüs, İsrail toprağı değildir. Hiçbir zaman da olmayacaktır. Kudüs işgal edilmiş Filistin toprağıdır. Mescid-i Aksa da Kudüs’ün ayrılmaz bir parçasıdır ve müslümanlarca terk edilemez başkalarına teslim edilemez.Bu karar iddia edildiği gibi hiçbir şekilde bölgeye barış getirmeyecektir. Trump’ın bu kararın filistinde barışın önünü açmayacak ve açacağı iddiası tümüyle aldatmacadır.Filistin Kudüs’tür. Kudüssüz bir barış olmayacağı inancındayız.
Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs İslam dünyasının ilk kıblesi ve bütün İbrahimi dinlerin sembol şehri sıfatıyla bu badireyi de atlatacaktır.Kudüs bize Hazreti Süleyman’ın, Hazreti İsa’nın, Hazreti Peygamber’in, Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin ve Sultan Abdülhamid’in emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak için gereken her adım Müslüman alemince atılmalıdır.ABD yönetiminin aldığı kararı kınıyor biz Müslüman alemi olarak Kudüsü hiçbir zaman haçlılara ve Siyonistlere teslim etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,5062
EUR
22,9694
GBP
26,6734
RUB
0,2643
CNY
3,0219
JPY
0,1541

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu