Aşutoğlu, “Kudüs, İsrail toprağı değildir. Hiçbir zaman da olmayacaktır”

Sungurlu Bakkallar Odası Başkanı Osman Aşutoğlu “ABD başkanının aldığı karar tüm Müslüman alemini üzüntüye kızgınlığa ve infiale sürüklemiştir” dedi.
ABD Başkanı Trumpın ülkesinin İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması ve israilin başkenti olarak ilan etme kararı Yüzyılımızın en büyük hatalarından biri olacaktır. ABD Uluslararası ve BM Kararlarına,siyasi ahlaka tarihe Filistin gerçeklerine tümüyle aykırı bu karar ile ortadoğuda ve dünyada büyük bir krizi tetikleyen bir hamle yapmıştır.
İslam ülkeleri bu adıma karşı gerekli tüm diplomatik yolları kullanmalı, Müslümanların sesini duyurmalıdır.Kudüs, İsrail toprağı değildir. Hiçbir zaman da olmayacaktır. Kudüs işgal edilmiş Filistin toprağıdır. Mescid-i Aksa da Kudüs’ün ayrılmaz bir parçasıdır ve müslümanlarca terk edilemez başkalarına teslim edilemez.Bu karar iddia edildiği gibi hiçbir şekilde bölgeye barış getirmeyecektir. Trump’ın bu kararın filistinde barışın önünü açmayacak ve açacağı iddiası tümüyle aldatmacadır.Filistin Kudüs’tür. Kudüssüz bir barış olmayacağı inancındayız.
Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs İslam dünyasının ilk kıblesi ve bütün İbrahimi dinlerin sembol şehri sıfatıyla bu badireyi de atlatacaktır.Kudüs bize Hazreti Süleyman’ın, Hazreti İsa’nın, Hazreti Peygamber’in, Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin ve Sultan Abdülhamid’in emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak için gereken her adım Müslüman alemince atılmalıdır.ABD yönetiminin aldığı kararı kınıyor biz Müslüman alemi olarak Kudüsü hiçbir zaman haçlılara ve Siyonistlere teslim etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz