Aşutoğlu, ” Kudüs İsrail toprağı değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır”

Sponsor

Sungurlu Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, “Sungurlu Bakkallar Odası Başkanı Osman Aşutoğlu; , Kudüs Hazreti İsa’nın, Hazreti Peygamber’in, Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin ve Sultan Abdülhamid’in emanetidir” dedi.
Aşutoğlu, “ABD’nin Aralık ayında aldığı karar ile 14 Mayıs günü bir terör devleti olan İsrail’in büyükelçiliğin kadim İslam şehri Kudüs’e taşınması tüm Müslüman alemini üzüntüye kızgınlığa ve infiale sürüklemiştir.
ABD Başkanı Trump’ın ülkesinin İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması ve İsrail’in başkenti olarak ilan etme kararı Yüzyılımızın en büyük hatalarından biri olmuştur. ABD ve İsrail’in elçiliği taşımaları Uluslararası ve BM Kararlarına, siyasi ahlaka tarihe Filistin gerçeklerine tümüyle aykırı bu eylem ile Ortadoğu’da ve dünyada büyük bir krizi tetikleyen bir hamle yapmıştır. İslam ülkelerinin sessiz kalarak olana bitene tepki koymamaları ayrıca gönüllerimizde ayrı bir yara açmıştır.Bu girişime ülkemizden milletimizden başka tepki koyan başka bir İslam devleti yoktur.Kudüs İsrail toprağı değildir. Hiçbir zaman da olmayacaktır. Kudüs işgal edilmiş Filistin toprağıdır. Mescid-i Aksa da Kudüs’ün ayrılmaz bir parçasıdır ve Müslümanlarca terk edilemez başkalarına teslim edilemez.Bu durum iddia edildiği gibi hiçbir şekilde bölgeye barış getirmeyecektir. Trump’ın İsrail’in büyükelçiliği taşıması Filistin’de barışın önünü açmayacak ve açacağı iddiası tümüyle aldatmacadır.Filistin Kudüs’tür. Kudüssüz bir barış olmayacağı inancındayız. Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs İslam dünyasının ilk kıblesi ve bütün İbrahim’i dinlerin sembol şehri sıfatıyla bu badireyide iman ediyoruzki atlatacaktır.Kudüs bize Hazreti Süleyman’ın, Hazreti İsa’nın, Hazreti Peygamber’in, Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin ve Sultan Abdülhamid’in emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak için gereken her adım Müslüman alemince atılmalıdır.ABD ve terör devleti İsrail’in büyükelçiliğini taşımalarını kınıyor biz Müslüman alemi olarak Kudüs’ü hiçbir zaman haçlılara ve Siyonistlere teslim etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Dün Kudüs’te şehit olan Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.”

Sponsor
Önceki İçerikŞahin, “Ramazan Ayı Bütün Evlere, Gönüllere, Huzur ve Bereket Getirsin”
Sonraki İçerikSungurlu’da 724 Kişi Okuma-Yazma Öğrendi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz