-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemAşutoğlu, " Kalplerimizi sevgiyle dolduralım. Kin ve nefrete yer vermeyelim "

Aşutoğlu, ” Kalplerimizi sevgiyle dolduralım. Kin ve nefrete yer vermeyelim “

- Google Reklamı -

Sungurlu Bakkallar Odası Başkanı Osman Aşutoğlu’nun Berat Kandili Mesajı yayınladı.
Aşutoğlu, Başta güzel yurdumun güzel insanların ve tüm ümmeti Muhammedin berat Kandili Mübarek Olsun diyor ve bu günün tüm İslam ümmetinin beratına vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.
Üç ayların ikincisi olan Şaban ayının 15. gecesi, Berat Kandilidir. Berat kurtulma demektir. Affedilme demektir. Berat gecesi, işledikleri günahların farkına vararak tövbe eden Müslümanların günahlarından kurtularak ilahi rahmete kavuşacaklarını ümit ettikleri kutsal bir zamandır. Aynı zamanda Mübarek Ramazan ayının da müjdecisidir. Bu geceyi Allahu Tealadan af dileyerek, insanlığa faydalı olmanın yollarını arayarak geçmişlerimizi rahmetle anarak ülkemiz ve dünyanın barış ve huzuru için Rabbimize dua ederek dostlarımızla mesajlaşarak konuşarak tebrikleşerek ihya etmeye çalışmalıyız.
Kalplerimizi sevgiyle dolduralım. Kin ve nefrete yer vermeyelim. İyi bir kul olgun ve faydalı bir insan olmaya gayret edelim.Herkesi sevgi ve merhametle kucaklayalım.Berat gecesinde eller dostluğa kardeşliğe ve barışa açılsın.
Bu duygu ve düşüncelerle bu kutlu gecenin İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, bütün insanlığın huzur ve barış içinde yaşamasına vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyor bütün kardeşlerimin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyor Berat kandilini kutluyorum.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2567
EUR
28,8141
GBP
33,1395
RUB
0,2795
CNY
3,7279
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu