Aşutoğlu, “İstiklal Marşı, vatan,bayrak ve ezan sevgisinin bağımsızlık inancının bir ifadesidir”

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu’nun İstiklal Marşı’nın Kabulü’ nün 97. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Abone Ol

Aşutoğlu mesajında; “Mehmet Akif Ersoyun milletimize 12 Mart 1921 tarihinde armağan ettiği İstiklal Marşı, vatan,bayrak ve eazan sevgisinin bağımsızlık inancının bir ifadesidir..
Gelecek için milletimizin varlık teminatı olan ve milli birlik ve beraberliğimizi sağlayan ortak değerlerden biride istiklal Marşıdır.Milli mücadelenin eşsiz destanı olan İstiklal Marşı içinde taşıdığı değerlerle milletimizin bu mücadeleyi nasıl kazandığını anlatmaktadır.Sadece bu marşa bakıp tarih içinde nereden nereye geldiğimizi, neler için mücadele ettiğimizi, varlık sebeplerimizi anlamamız mümkündür.İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen milli şairimiz M.A.Ersoy, İstiklal Marşıyla milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde yansıtmıştır. Mehmet Akif Ersoy, halkımızın gönül ve ruh dünyasını öylesine çarpıcı, öylesine güzel ifade etmiştir ki, İstiklal Marşı onun kaleminden çıkıp milletimize mal olmuştur. O güç dönemlerde toplumun bir ferdi olarak sıkıntıları derinden yaşayan Mehmet Akif, inancını hiçbir zaman kaybetmemiş, Anadolu’yu dolaşarak halkımıza güç ve moral aşılamış, milli mücadeleye değerli katkılarda bulunmuştur. İstiklal Marşı bu tarihi şahlanışın, onur ve gurur mücadelesinin parlak bir anıtıdır. Bu duygularla İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u 97. anma gününde, başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve son Afrin Operasyonu’da dahil olmak üzere tüm şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor milletimize sağlı ve sıhhatler diliyor Allah’tan dileğimiz Milletimize bir daha istiklal marşı yazdırmak zorunda bırakmasın duasında bulunuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz