Aşutoğlu, “İstanbul’un Fethi, çağ açan ve çağ kapatan bir fetih olarak tarihe her yönde şekil vermiştir. “

Sponsor

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler esnaf Odası Başkanımız Osman AŞUTOĞLU İstanbul’un fethinin 566.’inci yıl dönümü kutladı.
Aşutoğlu mesajında “Fetih öncesi Konstantiniye sonrası İstanbul,İnsanlık tarihinin en eski mekanlarından çağlar boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış kıt’aları, medeniyetleri, doğu ile batıyı birleştirmişti.1453 yılında gerçekleşen İstanbul’un fethi; askeri bir başarının çok ötesinde siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla şanlı Osmanlı tarihimizin en kutlu zaferlerinden, en önemli dönüm noktalarından biridir.Çünkü Çağ açan ve çağ kapatan bir fetih olarak tarihe her yönde şekil vermiştir.
Fethin mimarı Fatih Sultan Mehmet Han, askeri dehası, stratejisi ve fetih sonrası adil ve hoşgörülü yönetimiyle dünyanın en büyük liderleri arasında yerini almış ve Peygamber efendimizin (s.a.v)’in Konstantiniye bir gün fetih olunacaktır Onu fetheden asker ne güzel asker onu fetheden komutan ne güzel komutandır Hadisinde övülmüştür.
6 Nisan 1453 günü başlayıp 29 mayıs 1453’de İstanbul’un fethine mazhar olan Fatih Sultan Mehmet Hanı ve şanlı ordusunu rahmetle, minnetle anıyor, bu gün dolaysıyla Tüm milletimizin ve İslam aleminin İstanbul’un fethinin 566.yılını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sponsor
Önceki İçerikŞahiner, “İstanbul’un Fethi, tarihinin akışını değiştiren tarihimizin en büyük zaferlerinden birisidir.”
Sonraki İçerikMustafa Öğretmen, Öğrenciler ile Buluşuyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz