-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemAşutoğlu; Esnafına Sahip Çık Sungurlum

Aşutoğlu; Esnafına Sahip Çık Sungurlum

- Google Reklamı -

İlçemizdeki bakkal, büfe veya küçük esnaflarımız, küçük işletmeler ayakta duramıyor, günden güne yok oluyor diyen Aşutoğlu, “Büyük işletmelerin yüksek rekabet gücü karşısında direnme gücümüz gün geçtikçe azalıyor. Aldığınızda, sattığımızda, ürettiğimizde hile yok. Evimize alın terimizle helal lokma götürmekten başka derdimiz yok. Kapanan her esnaf aslında kaybedilen bir dosttur. Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birbirimize destek olarak esnaflarımızın yanında yer alalım.Her sabah akşam selamlaştığımız paramız olmadığında borç istediğimiz veresiye yazdırdığımız cenazemizde düğünümüzde acı günümüzde tatlı günümüzde  birlikte olup omuz omuza verdiğimiz  gerektiğinde göz yaşı döktüğümüz yerel esnafımızın yokluğunu yaşamamak için esnafımıza sahip çıkalım ilçemizin kazancını dışarıya kaçırmayalım ilçe ekonomimize katkıda bulunalım” dedi.
Aşutoğlu, “Hiçbir ülkede olmayan 1000 yıllık Ahilik kültürümüzün temsilcileri olan esnaflarımız ülke ekonomimizin de en büyük lokomotifi durumundadırlar. Açılan marketler ürün çeşitliliği bakımından cazip olsalar dahi örneğin mahalle bakkallarından farkları bulunmamaktadır. Dolayısı şahsımda bir mahalle bakkalı olarak ilçe halkımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyorum. Biz diyoruz ki; Kapanan her esnaf aslında kaybedilen bir dosttur. Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birbirimize destek olarak yerel esnaflarımızın yanında yer alalım. Yerel Esnafımıza Sahip Çıkalım” ifadelerini kullandı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu