-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemAşutoğlu, "Engelli olmak kişinin tercihi değildir"

Aşutoğlu, “Engelli olmak kişinin tercihi değildir”

- Google Reklamı -

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf odası başkanı Osman Aşutoğlu’nun Engelliler Haftası mesajı;
Aşutoğlu, Engellilik, sadece bireyin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur.
Engellilik doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelecek bir kaza sonucunda da oluşabilir. Engelli olmak kişinin tercihi değildir, her insan potansiyel bir Engelli adayıdır.
Her insanın adil koşullarda yaşamın her alanında tam bir katılımla toplumsal hayatta etkin bir birey olarak yer alabilmesi, ancak gerekli şartların sağlanması ile mümkündür. Bu, en temel insanlık hakkıdır. Sosyal devlet ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır.
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak görevidir. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler insana ve topluma duyulan saygının en önemli gereğidir.
Bu duygu ve düşüncelerle her yıl 10 -16 Mayıs tarihlerinde kutlanan engelliler haftasını kutluyor bütün engelli insanlarımıza en içten saygı sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2359
EUR
28,8285
GBP
33,1672
RUB
0,2831
CNY
3,7249
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu