-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemAşutoğlu, " Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı"

Aşutoğlu, ” Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı”

- Google Reklamı -

Aşutoğlu, son verileri göre ülke nüfusumuzun yaklaşık 9 milyonunu engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Bu oranın çokluğunu etrafımızı gözlemlediğimiz takdirde ilçemizde de görmekteyiz. Mutlu, huzurlu ve yarınlarına güvenle bakabilen bir toplum yapısına ulaşmak engelli veya engelsiz tüm vatandaşlarımızın sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sağlanması ile mümkün olacaktır.
Engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilmesi, bir meslek edinip üretken hale gelmesi ve çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilmesi hepimizin en büyük sorumluluğudur. Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı, hiçbir şeyden yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır.Ayrıca bu yönde atılacak her hareket sıcak yaklaşım engelli insanlarımızın yaşama sevincini artıracağını yaşama daha sıkı bağlanmalarına da vesile olacaktır.Ayrıca hepimizin birer potansiyel engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız.
Yüce dinimize göre insan Varlıkların en mükemmeli, en üstünü ve en şereflisi olan, âlemde var olan her şey hizmetine sunulan varlıkdır. İnsanın Allah katındaki değeri iman, ibadet, salih amel, takva olduğu gibi güzel ahlakı ile ölçülmektedir. Çünkü Allah insanları bu açıdan değerlendirmekte, onların fiziğine, rengine, ırkına, sağlam veya engelli oluşlarına bakmamakta yüreklerinize bakmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, ailelerine ve kendilerine sağlıklı, mutlu günler temenni ederek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5500
EUR
28,8378
GBP
33,2513
RUB
0,2728
CNY
3,8286
JPY
0,1846

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu