Aşutoğlu, ” Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı”

Sponsor

Aşutoğlu, son verileri göre ülke nüfusumuzun yaklaşık 9 milyonunu engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Bu oranın çokluğunu etrafımızı gözlemlediğimiz takdirde ilçemizde de görmekteyiz. Mutlu, huzurlu ve yarınlarına güvenle bakabilen bir toplum yapısına ulaşmak engelli veya engelsiz tüm vatandaşlarımızın sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sağlanması ile mümkün olacaktır.
Engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilmesi, bir meslek edinip üretken hale gelmesi ve çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilmesi hepimizin en büyük sorumluluğudur. Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı, hiçbir şeyden yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır.Ayrıca bu yönde atılacak her hareket sıcak yaklaşım engelli insanlarımızın yaşama sevincini artıracağını yaşama daha sıkı bağlanmalarına da vesile olacaktır.Ayrıca hepimizin birer potansiyel engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız.
Yüce dinimize göre insan Varlıkların en mükemmeli, en üstünü ve en şereflisi olan, âlemde var olan her şey hizmetine sunulan varlıkdır. İnsanın Allah katındaki değeri iman, ibadet, salih amel, takva olduğu gibi güzel ahlakı ile ölçülmektedir. Çünkü Allah insanları bu açıdan değerlendirmekte, onların fiziğine, rengine, ırkına, sağlam veya engelli oluşlarına bakmamakta yüreklerinize bakmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, ailelerine ve kendilerine sağlıklı, mutlu günler temenni ederek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sponsor
Önceki İçerikÖzkan, “Engellilerin Sorunlarını Kendi Sorunlarımız Görmeliyiz”
Sonraki İçerikKarslı, ” Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmalıyız”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz