Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Aşutoğlu, ” Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı”

Aşutoğlu, son verileri göre ülke nüfusumuzun yaklaşık 9 milyonunu engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Bu oranın çokluğunu etrafımızı gözlemlediğimiz takdirde ilçemizde de görmekteyiz. Mutlu, huzurlu ve yarınlarına güvenle bakabilen bir toplum yapısına ulaşmak engelli veya engelsiz tüm vatandaşlarımızın sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sağlanması ile mümkün olacaktır.
Engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilmesi, bir meslek edinip üretken hale gelmesi ve çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilmesi hepimizin en büyük sorumluluğudur. Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı, hiçbir şeyden yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır.Ayrıca bu yönde atılacak her hareket sıcak yaklaşım engelli insanlarımızın yaşama sevincini artıracağını yaşama daha sıkı bağlanmalarına da vesile olacaktır.Ayrıca hepimizin birer potansiyel engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız.
Yüce dinimize göre insan Varlıkların en mükemmeli, en üstünü ve en şereflisi olan, âlemde var olan her şey hizmetine sunulan varlıkdır. İnsanın Allah katındaki değeri iman, ibadet, salih amel, takva olduğu gibi güzel ahlakı ile ölçülmektedir. Çünkü Allah insanları bu açıdan değerlendirmekte, onların fiziğine, rengine, ırkına, sağlam veya engelli oluşlarına bakmamakta yüreklerinize bakmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, ailelerine ve kendilerine sağlıklı, mutlu günler temenni ederek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İlgili İçerikler

Şahiner, Akçay Mahallesi Kadınlarıyla Bir Araya Geldi

Safa Özhazinedar

Sağlık Bakanlığından Hastanelerde Yeni Dönem

İsmail Şahin TSO Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Safa Özhazinedar

İş Adamının Bağışladığı MR Cihazı Hizmete Girdi

Safa Özhazinedar

“SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞIMIZIN AYAĞINA KADAR GETİRİLMİŞTİR”

Safa Özhazinedar

YASİN ŞAHİN REGAİP KANDİLİNİ KUTLADI

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar