Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Aşutoğlu; “Atatürk’ü, vefatının 81. yılında minnetle ve şükranla anıyoruz”

Aşutoğlu, “Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak eşsiz bir destan yazan Mustafa Kemal Atatürk, milletin birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile tüm dünyaya göstermiştir.
Milletimiz, Atatürk’ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini onun beklentileri doğrultusunda korumuş ve yüceltmiştir. Türk milletinin bu konudaki azmi, 15 Temmuz gecesinde darbeci teröristlere karşı duruşunda da kendini göstermiştir. Milletimiz, Cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkacağını, kendi egemenliği dışında hiçbir gücün egemenliğini kabul etmeyeceğini bir kez daha dosta düşmana ilan etmiştir.

Devletimiz; coğrafi konumu, ekonomik ve siyasi gücüyle dünyada saygın bir yere sahiptir ve adından söz ettirmektedir. Atatürk’ün gösterdiği hedeflere doğru yılmadan ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin başarısının temelinde, milletin birlik ve beraberlik azmi ve iradesi bulunmaktadır. Atatürk’ün ideallerini, en ileri demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve ilerletmek milletimizin her ferdinin dün olduğu gibi yarın da öncelikli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Kurtuluş Savaşımızın kahramanları olan şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

AK Parti’de MKYK ve Diğer Kurullar Belli Oldu

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyespor’a 4 Takviye Daha

Safa Özhazinedar

Şahiner, Tüm Öğretmen ve Öğrencilere Başarılar Diledi

Safa Özhazinedar

Borsa’dan Bektaş ve Başaranhıncal’a Ziyaret

Safa Özhazinedar

Hasan Hüseyin Can’dan Şahiner’ Ziyaret

Safa Özhazinedar

Şahin, ” Kardeşlerimizin yasını yasımız biliyor, birlikte hüzünleniyor, birlikte yad ediyoruz. “

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar