Arifegazili İlkokul-Ortaokulunda İftar Yemeği

Sponsor

Arifegazili İlkokul-Ortaokulunda öğretmenler, çalışanları ile onların yakınları, eş ve çocuklarının katılımı ile 15 Mayıs Çarşamba akşamı okul bahçesinde iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine okulda daha önceden görev yapan çalışanlar; Sungurlu Yavuz Selim İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hatice Biçer, eşi ve çocukları; Sungurlu Şehit Mahmut Peşmen Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ali Osman Pamur, eşi ve çocukları; Sungurlu Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mevlüt Dikmen, eşi ve çocuğu; Demirşeyh İlkokulu Müdür Yardımcısı Turan Kozan ile Arifegazili Köyü Muhtarı Şükrü Yadigar ve ailesi, Okul Aile Birliği Başkanı Sinan Uzan ve ailesi ile birlikte toplam 90 kişi katıldı.

İskilip’li olan Sınıf Öğretmeni İbrahim Güneş’in aracılığı ile İskilip’ten özel aşçı ve ekibi getirildi. Okul bahçesi aydınlatılarak sofralar bahçeye kuruldu. Kullanılan malzemesi, servis edilme şekli ile pişirme yöntemi ve pişme süresi ile kendine özgü olan İskilip dolması ana yemek olarak hazırlandı. Misafirlere yanında şehriye çorbası, sirke salatası, ayran, un helvası ve çeşitli içecekler de ikram edildi.
Havanın yaz geceleri kadar ılık ve güzel olması ile misafir çocukları iftar öncesi ve iftar sonrası bol bol oyunlar oynayarak tanışıp, kaynaştılar. Açık havada otantik bir yemek yemenin keyfi; birlik beraberlik ve dayanışma duygularının yoğun olduğu gecede iftara katılanlar böyle bir ortamın oluşmasından ve katılmış olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek vesile olanlara teşekkür ettiler.

Sponsor
Önceki İçerikİki Otomobil Çarpıştı : 3 Yaralı
Sonraki İçerikGeleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları Başladı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz