-0.6 C
Sungurlu
21/09/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiApple'dan Türkiye İle Birlikte Birçok Ülkeye Zam

Apple’dan Türkiye İle Birlikte Birçok Ülkeye Zam

- Google Reklamı -

Apple’dan Türkiye dahil birçok ülkeye zam geldi. Zamlarda öyle azımsanacak gibi değil.

Apple, aralarında Türkiye’nin de buluunduğu birkaç ülkeye zam yaptı. Fiyatların artmasının sebebi bilinmezken Türkiye dahil birçok ülke büyük oranda zamdan etkilenecek. Gelin haberin detaylarına geçelim ve hangi ürünlere zam yapılacak ona bir göz atalım.

Başta belirtmemiz gereken şey Apple; iPhone, iMac, iPad gibi ürünlerine zam yapmayacak. Aslında haberi incelediğimizde bizde tedirgin olmuştuk ama ürünlerde beklenilen bir zam yok. Zamın uygulanacağı kısım ise gariptirki App Store.

- Advertisement -

Apple'dan Türkiye dahil birçok ülkeye zam geldi. Zamlarda öyle azımsanacak gibi değil. | Sungurlu Haberleri

9to5Mac’in yaptığı habere göre Apple, aldığı bir karar ile App Store üzerindeki uygulamalara zam yapmaya karar verdi. Türkiye’ninde arasında bulunduğu birkaç ülke zamdan etkilenecekken hemen hemen tüm uygulamalara zam gelecek.

Türkiye ile beraber Ermenistan, Beyaz Rusya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’de zamlardan nasibini alacak. Ama şimdi esas soru hangi ülkelerde yüzde kaç zam olacak.

Öncelikle ülkemizden başlamak gerekirse Apple, App Store’daki ürünler için Türkiye‘ye %18 oranında zam yapacak. Ermenistan ve Beyaz Rusya’ya %20oranında zam gelirken; Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne %5 zam yapıldı. İsviçre’de uygulanacak olan zam ise %8’den %7.7‘ye düşürüldü.

TRY - Türk Lirası
USD
27,0532
EUR
28,7911
GBP
33,3304
RUB
0,2809
CNY
3,7041
JPY
0,1824

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu