Apple’dan Türkiye İle Birlikte Birçok Ülkeye Zam

Sponsor

Apple’dan Türkiye dahil birçok ülkeye zam geldi. Zamlarda öyle azımsanacak gibi değil.

Apple, aralarında Türkiye’nin de buluunduğu birkaç ülkeye zam yaptı. Fiyatların artmasının sebebi bilinmezken Türkiye dahil birçok ülke büyük oranda zamdan etkilenecek. Gelin haberin detaylarına geçelim ve hangi ürünlere zam yapılacak ona bir göz atalım.

Başta belirtmemiz gereken şey Apple; iPhone, iMac, iPad gibi ürünlerine zam yapmayacak. Aslında haberi incelediğimizde bizde tedirgin olmuştuk ama ürünlerde beklenilen bir zam yok. Zamın uygulanacağı kısım ise gariptirki App Store.

Sponsor

Apple'dan Türkiye dahil birçok ülkeye zam geldi. Zamlarda öyle azımsanacak gibi değil. | Sungurlu Haber

9to5Mac’in yaptığı habere göre Apple, aldığı bir karar ile App Store üzerindeki uygulamalara zam yapmaya karar verdi. Türkiye’ninde arasında bulunduğu birkaç ülke zamdan etkilenecekken hemen hemen tüm uygulamalara zam gelecek.

Türkiye ile beraber Ermenistan, Beyaz Rusya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’de zamlardan nasibini alacak. Ama şimdi esas soru hangi ülkelerde yüzde kaç zam olacak.

Öncelikle ülkemizden başlamak gerekirse Apple, App Store’daki ürünler için Türkiye‘ye %18 oranında zam yapacak. Ermenistan ve Beyaz Rusya’ya %20oranında zam gelirken; Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne %5 zam yapıldı. İsviçre’de uygulanacak olan zam ise %8’den %7.7‘ye düşürüldü.

Sponsor
Önceki İçerikUluslararası Buhara Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu
Sonraki İçerikSungurlu Televizyonu Artık Bir Dokunuş Uzağınızda!
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz