Android Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Birçok akıllı telefonun tam şarj halinde dahi ortalama kullanımlarda günü çıkarmaması, akıllı telefonlardaki en can sıkıcı sorunlardan biridir. Ancak pil ömrünün bu kadar sıkıntı olmasının temel sebeplerinden biri de, kullanıcı odaklı yanlış uygulamalardır. Peki Android telefonlarda pil ömrü nasıl artırılır? 10 maddede Android telefonlarda pil ömrünü artırmanın yolları hakkında işinize yarayabilecek bir liste paylaştık.

Android telefonlarda pil ömrü nasıl artırılır? 10 maddede Android telefonlarda pil ömrünü artırmanın yolları hakkında işinize yarayabilecek bir liste paylaştık.

2Karanlık Mod kullanımı

Karanlık mod kullanımı, OLED ve AMOLED ekran teknolojisine sahip Android telefonlarda pil tasarrufu yapmak için faydalı bir seçenektir. Bu ekran teknolojisine sahip akıllı bir telefonunuz varsa, karanlık mod seçeneğini tercih etmeniz aldığınız süreyi yaklaşık olarak yüzde 25 oranında artıracaktır.

KaynakShiftdelete
Önceki İçerik81 İlde Hanelere Gidilecek! Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı
Sonraki İçerikPerşembe Pazarı Bir Süre Daha Kapalı Kalacak
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz