Anaokulu Öğrencilerine Yangın Eğitimi

Sponsor

Sungurlu itfaiyesi, yangın tehlikelerine karşı bilinç oluşturmak amacıyla anaokulu öğrencilerine eğitim verdi.

İtfaiye merdivenine bindirilen ve kask taktırılan minik öğrencilere tatbikat yaptırıldı. Şehit İlhan Çaylan Anaokulundaki eğitim ve tatbikatta, sirenler çalınarak öğrencilere yangında neler yapmaları gerektiği ve ateşle şaka olmayacağı konusunda uyarılarda bulunuldu.
İtfaiye Amiri Eşref Bayav, çocukların bu yaşta itfaiyenin ne olduğunu öğrenmeleri ve yangının tehlikelerini algılamalarının çok önemli olduğunu söyledi. Verdikleri eğitimde, yangın çıkan bir evde çocukların ne yapması gerektiğini anlattıklarını dile getiren Bayav, “Minik yavrularımızla ufak bir yangın tatbikatı yaptık. Onlara itfaiye aracını tanıttık. Çocuklarımızın yangın konusunda bilinçlenmesi çok önemli. Allah göstermesin bir evde yangın çıktığında en ufak çocuğun rolü de çok önemlidir. İtfaiyenin ne yaptığını ve nasıl çalıştığını anlayan çocuk bizim için artık gönüllü ufak bir itfaiyeci erimizdir. Çünkü, gördüğü yangın karşısında yapacağı ilk şey telefona sarılıp 110’na nasıl bilgi vereceğini anlattık. Bu da bizim için çok önemlidir. En önemlisi çocukların yangından uzak durması gerektiği ve ateşle oyun olmayacağını öğrettik” dedi

Sponsor
Önceki İçerikSungurlu Belediyesi `Çocuklarımız kaybolmasın` Konulu Konferans Düzenlendi
Sonraki İçerikSungurlu’da Yeşilay Haftası Etkinlikleri
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz