Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Amatör Ruhla Başladı, Tarımda Profesyonel Oldu

Emekli Astsubay olan Yüksel Apaydın bu işi önceden amatör olarak yaptığını ve daha sonraki yıllarda profesyonel olarak devam ettiğini belirterek, “Şimdi ağaçlar 6 yaşındalar, ağaç başı 25 kilogram verim almaktayım, ancak dolu nedeniyle ürün ve kalite kaybımız oldu” dedi.

Amatör Ruhla Başladı, Tarımda Profesyonel Oldu » Sungurlu HaberAmatör Ruhla Başladı, Tarımda Profesyonel Oldu » Sungurlu HaberAmatör Ruhla Başladı, Tarımda Profesyonel Oldu » Sungurlu HaberAmatör Ruhla Başladı, Tarımda Profesyonel Oldu » Sungurlu Haber

Hedef üretimimiz dekara 5 bin kilogramdır diyen Yüksek Apaydın, “Bu yıl ki yaptığımız hasattan 2 bin 500 kilogram elde ettik, bu ürünlerimizi kilosu 3 TL’den sattık” dedi.
Kendisine ait 50 tonluk havuzu bulunduğunu belirten Apaydın, “Kendime ait bahçemde ilk olarak armut yetiştiriciliğini amatör olarak yaptığını daha sonra da bu işi çok sevdiği için profesyonel olarak devam ettiğini ve armut yetiştiriciliğinde baya bir yol kat ederek, her geçen yıl hedef üretimimizi büyütüyoruz” diye söyledi.

İlgili İçerikler

Karşılarında Süleyman Soylu’yu Gören Yolcular Şaşkına Döndü

Safa Özhazinedar

Salman Köyü Yeraltı Sulama Projesine Başlanılacak

Safa Özhazinedar

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI (FOTO GALERİ)

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyespor Sıkı Hazırlanıyor

Safa Özhazinedar

Ayyıldız’dan Ofisimize Ziyaret

Safa Özhazinedar

Milletvekili Altıntaş’tan Şahiner’e Ziyaret

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar