Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Asayiş

Aç Kalan Kurtlar Şehre İndi

Edinilen bilgiye göre bugün öğlen saatlerinde Akcanlar Yediemin parkı arka tarafında bulunan arazide otlayan koyunlara kurt sürüsü saldırdı.

Aç Kalan Kurtlar Şehre İndi » Sungurlu Haber

Nurettin K. isimli vatandaş, koyunlarını otlaması için araziye çıkardı. Bir süre arazide otlayan koyunlarının dört bir yana koşuşturması üzerine olaydan haberdar olan Nurettin K. üst bölgelerinden geldiği anlaşılan çok sayıda kurdun, koyun sürüsüne saldırdığını gördü. Bölgede bulunan arazide kalan koyunlar kurtların hedefi oldu. Kurtlar, olay yerinde 11 tane koyunu boğazlayıp öldürürken 2 koyunu da boğazından yaraladı. Koyunlar, kurtların korkusundan yaklaşık 4-5 kilometrelik alana dağıldı.
Bugüne kadar bölgede ciddi bir kurt sürüsü saldırısına şahit olmadıklarını anlatan Akcanlar Yediemin otoparkı sahibi ve hayvancılıkla uğraşan Serdar Akcan ise, ‘ Kurtlar öğlen saatlerinde ilçe merkezine inerek küçükbaş hayvanlara ve bize ait olan büyükbaş hayvanlara saldırmışlar. Biz olaydan hemen sonra müdahale ettik ama kurtları göremedik. Her şey yarım saatte olmuş, bitmiş.’ ifadelerini kullandı. Akcan, büyük bir maddi kayıp yaşadığını ve üzgün olduğunu dile getirdi.

İlgili İçerikler

Ticari Taksi ile Otomobil Çarpıştı : 1 Yaralı

Safa Özhazinedar

Orta Refüje Çarptı : 5 Yaralı

Safa Özhazinedar

Sungurlu’da 15 Öğrenci Zehirlendi

Safa Özhazinedar

Kontrolden Çıkan Araç Bariyerlere Çarparak Durabildi

Safa Özhazinedar

Çıkan Yangında Bir Kişi Dumandan Etkilendi

Safa Özhazinedar

Sungurlu’da Feci Kaza : 2 Ağır Yaralı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar