81 İL 81 AVUÇ TOPRAK İLE TÜRKİYE FİDANI PROJESİNE DESTEK VERDİLER

Sponsor

Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerimiz Çorum adına “81 il 81 Avuç Toprak ile Türkiye Fidanı” projesine destek verdi.
Ülkemizdeki orman yangınlarına dikkat çekmek ve çocuklara doğa ile orman sevgisini aşılamak amacıyla Öğretmen Tamer Pehlivan’ın hayata geçirdiği proje kapsamında, 81 ilden öğrencilerin temin ettiği toprak ile Antalya’da dikilecek tek fidan, “Türkiye Fidanı” adıyla yeşerecek.

Yapılan çalışmayla orman yangınlarına dikkati çekmenin yanı sıra 81 ilden temin edilen toprakla bir fidan ormanlık alana dikilecek. Ayrıca Türkiye fidanı projesinin de turizme kazandırılması amacıyla öğrencilerin çektiği videolarla da şehirlerin tarihi ve turistik alanlarının tanıtımının yapılması hedeflenmektedir.

Projeye destek için Sungurlu Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri Çorum adına projeye katılım sağladılar. Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri ve öğretmeni Diyarhan Murat Yılmaz il koordinatörü Yelda Kuşçu Kılıçarslan ile 81 il 81 avuç toprak ile Türkiye fidanı projesinde yer aldılar. Projede görev alan öğrenciler, Sungurlu’nun görsel mekanlarından biri olan mesire alanında, yöresel kıyafetler ile video çekimi gerçekleştirdiler. Çekilen video, 81 ilde çekilen videolar ile birleştirilerek orman yangınlarına dikkati çekmek amacıyla kamu spotu oluşturuldu.

Sponsor

Yürütülen projeyle ilgili proje il koordinatörü öğretmen Yelda Kuşçu Kılıçarslan, Türkiye’deki orman yangınlarına dikkat çekmek ve çocuklara doğa ile orman sevgisini aşılamak amacıyla bu projede yer aldıklarını belirtti. Proje kapsamında Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinden temin edilen bir avuç toprak 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Manavgat’a gönderildi.

Sponsor
Önceki İçerikŞAHİNER, YILIN BAŞKANI SEÇİLDİ
Sonraki İçerikBEDAVA DÖNER EKMEĞE HÜCUM
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz