-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem81 İL 81 AVUÇ TOPRAK İLE TÜRKİYE FİDANI PROJESİNE DESTEK VERDİLER

81 İL 81 AVUÇ TOPRAK İLE TÜRKİYE FİDANI PROJESİNE DESTEK VERDİLER

- Google Reklamı -

Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerimiz Çorum adına “81 il 81 Avuç Toprak ile Türkiye Fidanı” projesine destek verdi.
Ülkemizdeki orman yangınlarına dikkat çekmek ve çocuklara doğa ile orman sevgisini aşılamak amacıyla Öğretmen Tamer Pehlivan’ın hayata geçirdiği proje kapsamında, 81 ilden öğrencilerin temin ettiği toprak ile Antalya’da dikilecek tek fidan, “Türkiye Fidanı” adıyla yeşerecek.

Yapılan çalışmayla orman yangınlarına dikkati çekmenin yanı sıra 81 ilden temin edilen toprakla bir fidan ormanlık alana dikilecek. Ayrıca Türkiye fidanı projesinin de turizme kazandırılması amacıyla öğrencilerin çektiği videolarla da şehirlerin tarihi ve turistik alanlarının tanıtımının yapılması hedeflenmektedir.

Projeye destek için Sungurlu Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri Çorum adına projeye katılım sağladılar. Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri ve öğretmeni Diyarhan Murat Yılmaz il koordinatörü Yelda Kuşçu Kılıçarslan ile 81 il 81 avuç toprak ile Türkiye fidanı projesinde yer aldılar. Projede görev alan öğrenciler, Sungurlu’nun görsel mekanlarından biri olan mesire alanında, yöresel kıyafetler ile video çekimi gerçekleştirdiler. Çekilen video, 81 ilde çekilen videolar ile birleştirilerek orman yangınlarına dikkati çekmek amacıyla kamu spotu oluşturuldu.

- Advertisement -

Yürütülen projeyle ilgili proje il koordinatörü öğretmen Yelda Kuşçu Kılıçarslan, Türkiye’deki orman yangınlarına dikkat çekmek ve çocuklara doğa ile orman sevgisini aşılamak amacıyla bu projede yer aldıklarını belirtti. Proje kapsamında Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinden temin edilen bir avuç toprak 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Manavgat’a gönderildi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2567
EUR
28,8141
GBP
33,1395
RUB
0,2795
CNY
3,7279
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu