8. Sınıflara Yönelik Ücretsiz Deneme Sınavı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi tarafından 8. sınıflara yönelik deneme sınavı yapıldı.

Abone Ol

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi tarafından 8. sınıflara yönelik deneme sınavı yapıldı. | Sungurlu Haber
Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Sınav Takip Merkezimiz tararından 2017-2018 eğitim öğretim yılı başından bu yana ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak ücretsiz deneme sınavları yapılmakta, Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde kurduğumuz teknolojik altyapısını hazırladığımız birimde okunmaktadır. Sonuçlar öğrencilerimize ve öğretmenlerimize verilerek durum tespitinin yapılması sağlanmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi tarafından 8. sınıflara yönelik deneme sınavı yapıldı. | Sungurlu Haber
Öğrencilerimize ücretsiz yapılan deneme sınavı, yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlandı. Sınav Sözel ve Sayısal olarak iki oturumda yapıldı. Öğrenciler Sözel Bölümde, “Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” derslerinden; sayısal Bölümde, “Matematik, Fen Bilimleri” derslerinden sınav oldular” dedi.
Sınav ile ilçemizde 8. sınıflarda öğrenim gören 695 öğrencimiz okullarında müfredat kapsamında gördükleri konulardan kendilerini deneme imkanı bularak sınav deneyimi kazanmış oldular diyen Eryiğit, “Lise öğrencilerimize yönelik olarak deneme sınavımız önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi olarak öğrencilerimizin akademik başarısını artırmaya yönelik olarak çalışmalarımız ve deneme sınavlarımız eğitim öğretim yılı boyunca devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz