-0.6 C
Sungurlu
16/03/2023
Sungurlu HaberleriEğitim 8. Sınıflara Yönelik Ücretsiz Deneme Sınavı Yapıldı

 8. Sınıflara Yönelik Ücretsiz Deneme Sınavı Yapıldı

- Google Reklamı -

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi tarafından 8. sınıflara yönelik deneme sınavı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi tarafından 8. sınıflara yönelik deneme sınavı yapıldı. | Sungurlu Haberleri
Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Sınav Takip Merkezimiz tararından 2017-2018 eğitim öğretim yılı başından bu yana ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak ücretsiz deneme sınavları yapılmakta, Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde kurduğumuz teknolojik altyapısını hazırladığımız birimde okunmaktadır. Sonuçlar öğrencilerimize ve öğretmenlerimize verilerek durum tespitinin yapılması sağlanmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi tarafından 8. sınıflara yönelik deneme sınavı yapıldı. | Sungurlu Haberleri
Öğrencilerimize ücretsiz yapılan deneme sınavı, yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlandı. Sınav Sözel ve Sayısal olarak iki oturumda yapıldı. Öğrenciler Sözel Bölümde, “Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” derslerinden; sayısal Bölümde, “Matematik, Fen Bilimleri” derslerinden sınav oldular” dedi.
Sınav ile ilçemizde 8. sınıflarda öğrenim gören 695 öğrencimiz okullarında müfredat kapsamında gördükleri konulardan kendilerini deneme imkanı bularak sınav deneyimi kazanmış oldular diyen Eryiğit, “Lise öğrencilerimize yönelik olarak deneme sınavımız önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınav takip merkezi olarak öğrencilerimizin akademik başarısını artırmaya yönelik olarak çalışmalarımız ve deneme sınavlarımız eğitim öğretim yılı boyunca devam edecektir” dedi.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
732TakipçilerTakip Et
1,670AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!