-0.6 C
Sungurlu
14/03/2023
Sungurlu HaberleriGündem8 Köy Derneğinden Mehmetçik’e Destek

8 Köy Derneğinden Mehmetçik’e Destek

- Google Reklamı -

Sungurlu’dan 8 Köy derneğinin ortaklaşa başlattığı, Afrin’de Zeytindalı operasyonunda mücadele eden askerlerimize yardım ve destek amaçlı düzenlen kampanya başarılı bir şekilde yerine getirildi.
Sungurluya bağlı Arıcı köyü, Kaledere köyü, Bağcılı köyü, Çiçekli köyü,Kızılcakışla Köyü, Ortaköy köyü, Üçoluk köyü ve Sarıcalar Köyünün ortaklaşa düzenlediği Mehmetçiğe destek ve moral yemeği başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’de köy derneklerimizin gidip gelme konusunda otobüs vererek derneklerine yardımcı oldu. Hatay’ın Afrin sınırındaki Kırıkhan ilçesine varan kafile, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz tarafından karşılandı.

Sungurlu’dan 8 Köy derneğinin ortaklaşa başlattığı, Afrin’de Zeytindalı operasyonunda mücadele eden askerlerimize yardım ve destek amaçlı düzenlen kampanya başarılı bir şekilde yerine getirildi. | Sungurlu Haberleri
Kafileye başkan Yavuz çorba ikram etti. Buradan toplanma yerine hareket eden kafile yaklaşık 1500 kişilik döner hazırlayarak bu dönerlerin bir kısmı askerlerimize gönderilip, bir kısmı da oraya destek için gelen halka ikram edilerek mevlüd okutuldu. Her derneğin kendi yardım sever üyelerinden topladığı yardımlar ile alının askeri iç çamaşır ve ihtiyaç malzemeleri Kırıkhan belediyesine tutanakla teslim edilerek belediye araçları ile Askeri birliklere gönderildi.

Sungurlu’dan 8 Köy derneğinin ortaklaşa başlattığı, Afrin’de Zeytindalı operasyonunda mücadele eden askerlerimize yardım ve destek amaçlı düzenlen kampanya başarılı bir şekilde yerine getirildi. | Sungurlu Haberleri
Görevlerini ve sorumluluklarını yerine getirmenin huzurunu yaşayan dernek Başkanları ve yönetimi dönüş için harekat etti. Kaledere köyünden Afrin’de Polis özel harekatta görev yapan Bekir Körkem köylülerinin burada olduklarını duyunca, operasyon dönüşü ayağının tozuyla Dernek başkanı Hakkı Kolcu ile iletişime geçerek yolda buluştular. Köylüleri ile hasret gideren Körkem vedalaşarak ayrıldılar. Dönüş yolunda Niğde de kabri bulunan 15 Temmuz Kahramanı Şehit Asb. merhum Ömer Halisdemir’ in kabrine uğrayarak dua ettiler.

- Advertisement -

 

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!