-0.6 C
Sungurlu
21/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem6 YILDIR ISLAH BEKLİYOR

6 YILDIR ISLAH BEKLİYOR

- Google Reklamı -

Sungurlu’da olası sel felaketlerine davetiye çıkartan Budaközü ve Di çayı dereleri 6 yıldır ıslah edilmeyi bekliyor.
Sungurlu’da yıllardan beri el vurulmayan Di çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu’ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri ıslah çalışması için düğmeye basmıştı. 6 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahı halen çözüm bekliyor.

– Proje ne zaman hayata geçirilecek?

İlçe Merkezi Dere Islahı Projesi kapsamında Di Çayı’nın 5, Budaközü’nün 6 ve Akçay Deresi’nin ise 1,2 kilometrelik kısmı ıslah edilecek, ayrıca Di Çayına 1 adet sel kapanı ile 17 adet köprü yapılacaktı. Bu proje sayesinde Sungurlu sel baskınlarına karşı tamamen korunacaktı.
Ancak 6 yıl geçmesine rağmen ıslah projesi hayata geçirilmedi.

Sungurlu’da olası sel felaketlerine davetiye çıkartan Budaközü ve Di çayı dereleri 6 yıldır ıslah edilmeyi bekliyor. Sungurlu’da yıllardan beri el vurulmayan Di çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu'ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri ıslah çalışması için düğmeye basmıştı. 6 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahı halen çözüm bekliyor. | Sungurlu Haberleri

- Advertisement -

Vatandaşlar tedirgin !

Budaközü ve Di çayı yakınında oturan vatandaşlar, yaşanabilecek taşkınlara karşı tedirgin.
Son yaşanan yağışlarla birlikte çaylar taşma noktasına geldiğini söyleyen vatandaşlar, yağmur suları nedeniyle diken üstünde olduklarını kaydetti.
Her seçim öncesi Budaközü ve Di çayı ıslahı ile ilgili siyasilerin verdikleri sözleri hatırlatan vatandaşlar, “Ama ne yazık ki seçim bitince verilen sözler unutulup, her zaman olduğu gibi Sungurlu yine kaderine terk ediliyor” dediler.
Siyasiler tarafından verilen sözlerin yerine getirilmesini beklediklerini söyleyen vatandaşlar, derelerin bir an önce ıslah edilmesini istedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,0532
EUR
28,7911
GBP
33,3304
RUB
0,2809
CNY
3,7041
JPY
0,1824

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu