6 YILDIR ISLAH BEKLİYOR

Sponsor

Sungurlu’da olası sel felaketlerine davetiye çıkartan Budaközü ve Di çayı dereleri 6 yıldır ıslah edilmeyi bekliyor.
Sungurlu’da yıllardan beri el vurulmayan Di çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu’ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri ıslah çalışması için düğmeye basmıştı. 6 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahı halen çözüm bekliyor.

– Proje ne zaman hayata geçirilecek?

İlçe Merkezi Dere Islahı Projesi kapsamında Di Çayı’nın 5, Budaközü’nün 6 ve Akçay Deresi’nin ise 1,2 kilometrelik kısmı ıslah edilecek, ayrıca Di Çayına 1 adet sel kapanı ile 17 adet köprü yapılacaktı. Bu proje sayesinde Sungurlu sel baskınlarına karşı tamamen korunacaktı.
Ancak 6 yıl geçmesine rağmen ıslah projesi hayata geçirilmedi.

Sungurlu’da olası sel felaketlerine davetiye çıkartan Budaközü ve Di çayı dereleri 6 yıldır ıslah edilmeyi bekliyor. Sungurlu’da yıllardan beri el vurulmayan Di çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu'ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri ıslah çalışması için düğmeye basmıştı. 6 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahı halen çözüm bekliyor. | Sungurlu Haber

Sponsor

Vatandaşlar tedirgin !

Budaközü ve Di çayı yakınında oturan vatandaşlar, yaşanabilecek taşkınlara karşı tedirgin.
Son yaşanan yağışlarla birlikte çaylar taşma noktasına geldiğini söyleyen vatandaşlar, yağmur suları nedeniyle diken üstünde olduklarını kaydetti.
Her seçim öncesi Budaközü ve Di çayı ıslahı ile ilgili siyasilerin verdikleri sözleri hatırlatan vatandaşlar, “Ama ne yazık ki seçim bitince verilen sözler unutulup, her zaman olduğu gibi Sungurlu yine kaderine terk ediliyor” dediler.
Siyasiler tarafından verilen sözlerin yerine getirilmesini beklediklerini söyleyen vatandaşlar, derelerin bir an önce ıslah edilmesini istedi.

Sponsor
Önceki İçerikArıtma Tesisini Sel Bastı
Sonraki İçerikOkula Başlama Yaşı 69 Aya Çıkarıldı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz