45 Bayan Kursiyer Sertifika Aldı

Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü,Sungurlu İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Arifegazili Köy Muhtarlığı işbirliği ile açılan Mantar yetiştiriciliği ile Yöresel Gıda ürünleri kurslarında başarılı olan 45 bayan kursiyer sertifika aldı.

Abone Ol

25 Aralık 2017 tarihinde başlayan ve 192 saat süren Mantar yetiştiriciliği kurusunda 20 bayan, 25 Aralık 2017 tarihinde başlayan ve 320 saat süren Yöresel Gıda ürünleri kursunda 25 bayan olmak üzere toplam 45 bayan sertifika aldı.

Arifegazili Köyü Düğün Salonu’nda başarılı olan 45 bayan kursiyer için sertifika töreni düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende sırasıyla Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili, İlçe Tarım Müdürü Hicabi Berişbek ve İlçe Kaymakamı Mitat Gözen birer konuşma yaptı.

Yaptıkları ürünleri satışa sunan kursiyerler, elde ettikleri geliri Afrin'e bağışlamak istiyor | Sungurlu Haber
Kendi yaptıkları ürünleri satışa sunan kursiyerler, buradan elde edilen geliri Afrin’de ki Mehmetçiklere bağışlamak istediklerini Kaymakam Mitat Gözen iletti. Konuşmaların ardından misafirlere ikramların bulunulduğu tören, sertifika töreninin ardından sona erdi.
Törene İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, İlçe Tarım Müdürü Hicabi Berişbek, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili, Ak parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, CHP İlçe Başkanı Ali Erayhan, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, oda başkanları, daire amirleri, muhtarlar ve köylüler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz