36 Okul Beyaz Bayrak Sertifikası Aldı

Sponsor

Sungurlu ‘da 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Beyaz Bayrak Sertifikası alan okullar için tören yapıldı.
İlçe Özel İdare Toplantı Salonunda yapılan törene Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç Dr. Kubilay Karaçif, İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Sungurlu Devlet Hastanesi Başhekimi Fatma Özay Batıbay, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri ve okul müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Güngör Beyaz Bayrak Sertifikası alan okullar hakkında istatistiki veriler, başvuru şartları ve süreç hakkında bilgi içeren bir sunum yaptı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit sertifika dağıtımı öncesinde söz alarak Sungurlu’da 36 okulun Beyaz Bayrak Sertifikası almasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük konuşmasında: “Okullarımızın hijyeni sağlıklı nesiller yetiştirmemiz açısından önemli. Gençler sağlıklı olursa gelecek daha sağlıklı oluyor. Sungurlu’muzda 36 okulumuzun Beyaz Bayrak Sertifikası alması sevindirici. Beyaz Bayrak Sertifikası alan okullarımızın Beslenme Dostu Okul için de müracaat etmelerini bekliyoruz. İnşallah ilerde beslenme dostu sertifikalarını da veririz. Beyaz Bayrak alan okullarımızı tebrik ediyorum.” dedi.
Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen: “Beyaz Bayrak Sertifikası alan okullarımızı tebrik ediyorum. Beyaz Bayrak almayan okullarımızın da kısa zamanda Beyaz Bayraklarını almalarını istiyorum. Beyaz Bayrak alan okullarımızın da Beslenme Dostu Okul olmalarını bekliyorum. Bugün burada gurur duydum. Hijyen olmadığı zaman hastalıkların yayılma ihtimali var. Sağlıklı nesillerimizin yetişmesi için Bakanlığımızın bu projesine biz de destek veriyoruz. Sungurlu’muz için hayırlı olsun.” dedi.
Program Beyaz Bayrak Sertifikası alan okulların sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.
Beyaz Bayrak Kazanan Okulların isimleri şu şekilde; Yavuz Selim İlkokulu, İsmetpaşa İlkokulu, Fen Lisesi, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Beşkız Köyü İlkokulu, Şehit Yasin Keyvan Anaokulu, Toki Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmetçik İlkokulu, Sunguroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arifegazili İlkokulu, Demirşeyh ilkokulu, Aşağıfındıklı İlkokulu, Kaladere şehit Bayram Kesekler Yatılı Bölge Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Hacıosman Köyü Ahmet Koz İlkokulu, Hürriyet Ortaokulu, Fevzi Çakmak İlkokulu, Toki Necip Fazıl Ortaokulu, Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu, İsmetpaşa Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu ve özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Alembeyli İlkokulu, Alembeyli Ortaokulu, Güleser Öztaş İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Boğazkale Ortaokulu, Boğazkale İmam Hatip Ortaokulu, Boğazkale İlkokulu, Boğazkale Evci ilkokulu ve Ortaokulu.

Sponsor
Önceki İçerikHusilerden Suudi Arabistan’a Balistik Füzeli Saldırı
Sonraki İçerikSungurlu MYO’da Sağlık Yöneticileri Programı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz