-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem"30 AĞUSTOS’TA KÖLELİĞE, TESLİMİYETE, BAĞIMLILIĞA, BOYUNDURUĞA VE ACZİYETE EN KALICI, EN NET...

“30 AĞUSTOS’TA KÖLELİĞE, TESLİMİYETE, BAĞIMLILIĞA, BOYUNDURUĞA VE ACZİYETE EN KALICI, EN NET CEVAP VE CESUR KARŞILIK VERİLMİŞTİR”

- Google Reklamı -

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, 30 Ağustos zafer bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Şahin mesajında; “Türk milleti 98 yıl evvel Dumlupınar’da muazzam bir zafere, yankıları halen süren bir kahramanlık destanına imza atmıştır. Esaret emelleri, emperyalist hevesler, düşman tasallutu, küresel abluka milletimizin tertemiz ve imanlı mücadelesiyle hem kırılmış hem de püskürtülmüştür.30 Ağustos vatanımızın üzerindeki kara bulutları dağıtan, geleceğimizin önündeki kalın duvarları yıkan milli diriliş olarak milli vicdanlardaki yerini almıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında taarruza geçen Türk ordusu; 30 Ağustos 1922’de zalimlerin koalisyonuna ve işgalcilerin küstahlıklarına karşı namus ve şeref müdafaasını hiç çekinmeden, hiç korkmadan yapmıştır. Sonuçta kazanan aziz milletimiz, sonunda başarıyı hak eden fazilet ve hamiyet dolu milli yürekler olmuştur.30 Ağustos’ta köleliğe, teslimiyete, bağımlılığa, boyunduruğa ve acziyete en kalıcı, en net cevap ve cesur karşılık verilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş şifreleri, kurucu felsefenin dayandığı temel moral ve motivasyon kaynakları 30 Ağustos Zaferi’nin ruhunda gerçek anlam ve muhtevasını bulmuştur.İstiklalimize kara çalmaya, itibarımıza leke sürmeye cüret eden iç ve dış karanlık odaklar 30 Ağustos’la beraber kovulmuş, hak ettikleri malum akıbetle tanışmışlardır. Türk milletinin kutlu varlığına pranga vurmak için birbiriyle yarışan husumet ittifakı layık olduğu acı dersini meydanlarda almıştır.Bilmek lazımdır ki, şehitlerimiz bu aziz vatanın manevi zırhı, gazilerimiz geçilmez kaleleri mertebesine kademe kademe yükselmişler ve bizlere üzerinde tahribat yapılmasına izin vermeyeceğimiz bir miras bırakmışlardır. Zaferlerimizi gölgeleyip egemenlik haklarımızı savsaklamaya kalkışanlara 30 Ağustos şuuruyla, çelik gibi bir iradeyle ve misliyle mukabele edeceğimizi hiç kimse hatırdan çıkarmamalıdır.Türk milleti tarih boyunca nice zorluğu, nice musibet ve melaneti aşmayı bilmiştir. Gerekirse aynısı heyecan ve kararlılıkla tekrarlanabilecektir. Bu nedenle hiçbir art niyetli çevre, hiçbir bedbaht ham ve boş hayale kapılmamalı, Türkiye’nin tükenişine şahit olacaklarını düşünmemelidirler. Türkiye içinde bulunduğu puslu günleri mutlaka aşacaktır. Türk milleti bugünkü, tuzak ve komplo bezirgânlarının eş zamanlı devreye koydukları imha senaryosunu eninde sonunda yok edecektir. Unutulmasın ki, varlığımızın güvencesi 30 Ağustos Zaferi ve taarruz ruhudur ve bu ruh hala içten içe kaynamakta, açığa çıkmak için uygun zamanı beklemektedir.

- Advertisement -

Bu duygu ve düşüncelerimle,30 Ağustos zafer bayramını kutluyor, tarihi süreçte Vatanı, bayrağı ve Devleti için toprağa düşmüş bütün şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1407
EUR
28,8966
GBP
33,3291
RUB
0,2851
CNY
3,7141
JPY
0,1838

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu