-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, 3 Mayıs Türkçüler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

- Google Reklamı -

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, 3 Mayıs Türkçüler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şahin mesajında; “Türk ve Türkiye düşmanı görüş, fikir ve ideolojilere karşı itirazlarını, meşru reflekslerini, tepkilerini cesurca gösteren Türk milliyetçileri her türlü takdir ve övgünün üzerindedir. Dava adamları bizim heyecan ve iftihar kaynaklarımızdır. 3 Mayıs 1944’de Komünist baskılar reddedilmiş, masum şekilde, milli bir ruhun eşliğinde protesto edilmiştir. Tertemiz vicdanlı milliyetçilerin haklı ve haysiyetli direnişleri, sonrası süreçlerde işkence, zulüm, eziyet ve mahkumiyetle susturulmaya çalışılmıştır.

Türklük şuurunun, Türkçü duruşun, Türkiye sevdasıyla yanıp tutuşmanın faturası ağır olmuş, Sıkıyönetim Mahkemelerinde utanç davalarına dönüşmüştür.3 Mayıs 1944’te milli bekanın müdafaası yapılmış, Türk milletine mensubiyet bir çağrı olarak sahnelenmiştir.Bu hareketin öncüleri olan başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere hakkın rahmetine kavuşan tüm dava büyüklerimize Yüce Allah’dan sonsuz rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz.

Türk milliyetçileri, “milli ve akıllı siyaset” anlayışın sahipleri olarak, şimdi yine milletin geleceğine yönelik her türlü saldırı ve tavrın karşısındadır. Türk milliyetçileri milletin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur.Bir yandan küresel yayılmacılığa boyun eğen, diğer yandan ülkemiz ve insanlarımız için kurulan etnik tuzakları adeta besleyen yaklaşımlar; önlerinde en büyük engel olarak Türk Milliyetçilerini görmektedirler. Milliyetçi Hareket Partisi her dönemde ülkesinden ve milletinden yana taraf olmuştur. Bilge Liderimiz Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ” Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben ” diyerek bu geleneği sürdürmektedir. Türk milleti müsterih olsun MHP varsa çare de vardır.

- Advertisement -

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Mayıs 1944’ün bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor; aziz milletimizi Yozgat’lı dava arkadaşlarımı ve bütün Türk Milliyetçilerini kutluyorum.”. dedi

TRY - Türk Lirası
USD
27,1156
EUR
28,9228
GBP
33,3419
RUB
0,2822
CNY
3,7105
JPY
0,1839

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu