Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sungurlu’da düzenlenen programla kutlandı.

Atatürk Meydanı önünde düzenlenen programa, Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Ahmet Yasin Yıldız, Cumhuriyet Savcısı Salih Çetiner, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Erayhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yasin Şahin, il genel meclisi üyeleri, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Törende Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ve Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Ahmet Yasin Yıldız tören alanında bulunanların bayramını kutladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kaymakam Gözen; ‘’Bu yıl Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bugün 95 yaşında, kutlu olsun” dedi. Kaymakam Gözen; 29 Ekim 1923’de varımızı yoğumuzu ortaya koyarak gerçekleştirdiğimiz bir istiklal harbinin ardından kurduğumuz Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değişikliği değil, aynı zamanda yeni devletimizin ilanıydı. Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık Türk Devlet geleneğinin son halkasıdır. Zor şartlarda ve kıt imkanlarla kurulan devletimiz tam 95 yaşındadır. 95 yılda çok önemli mesafeler kat ettik. 12 milyon nüfuslu genç ve eğitimli nüfusunu savaşlarda yitirmiş bir ülkede ve 80 milyon nüfuslu, nüfusunun yaş ortalaması 29 olan her ilde 200’ye aşkın üniversitesi modern barajları yolları hastaneleri ve okulları olan bir ülkeye dönüştük bin şükür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği muhasır medeniyet seviyesi üzerine çıkmak doğrultusunda büyük işler başardık ve başaracağız. Türkiye Cumhuriyetinin başarı hikayesine yeni başarı hikayeleri ekleyeceğiz. Hiç bir tehdit karşısında korkmadan hiç bir güçlük karşısında yılmadan çalışacağız ve bizden sonraki nesillere daha güçlü Türkiye bırakacağız. Türkiye Cumhuriyetini edebiyen yaşatacağız. Kalplerimizde iman gözlerimizde cesaret ve inançla yarınlara daha güçlü yürüyerek daha güçlü bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, 10. yıl nutku ve şiirlerin okunmasıyla devam eden programda,.Cumhuriyet bayramı dolayısıyla okullar da düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verildi.
Program halk oyunları gösterisi ve geçit töreninin ardından sona erdi.

İşte Tören Alanından Kareler

Fotoğrafa tıklayarak büyütebilir, diğer fotoğraflara geçiş yaparak bakabilirsiniz.

Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen'in konuşması29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu HaberŞiir Okunması29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu HaberGençliğe Hitabenin Okunması29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber10.Yıl Nutku'nun OkunmasıYarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesiYarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesiYarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesiYarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesiYarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu HaberGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniGeçit TöreniTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik ettiTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik ettiTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik ettiTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik ettiTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik ettiTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik ettiTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik ettiTörenin sonunda protokol görevli öğretmenleri tebrik etti29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri) » Sungurlu Haber

İlgili İçerikler

Voleybolda bu hafta bay geçiyoruz

Safa Özhazinedar

Parklarda Hummalı Çalışma

ABD ile Vize Krizinin Ardından Dolar’da Hareketlilik

Safa Özhazinedar

Pedallar, Barış İçin Döndü

Safa Özhazinedar

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Kardeş Belediye Oluyoruz

Safa Özhazinedar

HAYDİ 19.19’DA SOSYAL MEDYA BAŞINA

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar