-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriGündem29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri)

- Google Reklamı -

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sungurlu’da düzenlenen programla kutlandı.

Atatürk Meydanı önünde düzenlenen programa, Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Ahmet Yasin Yıldız, Cumhuriyet Savcısı Salih Çetiner, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Erayhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yasin Şahin, il genel meclisi üyeleri, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Törende Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ve Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Ahmet Yasin Yıldız tören alanında bulunanların bayramını kutladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kaymakam Gözen; ‘’Bu yıl Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bugün 95 yaşında, kutlu olsun” dedi. Kaymakam Gözen; 29 Ekim 1923’de varımızı yoğumuzu ortaya koyarak gerçekleştirdiğimiz bir istiklal harbinin ardından kurduğumuz Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değişikliği değil, aynı zamanda yeni devletimizin ilanıydı. Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık Türk Devlet geleneğinin son halkasıdır. Zor şartlarda ve kıt imkanlarla kurulan devletimiz tam 95 yaşındadır. 95 yılda çok önemli mesafeler kat ettik. 12 milyon nüfuslu genç ve eğitimli nüfusunu savaşlarda yitirmiş bir ülkede ve 80 milyon nüfuslu, nüfusunun yaş ortalaması 29 olan her ilde 200’ye aşkın üniversitesi modern barajları yolları hastaneleri ve okulları olan bir ülkeye dönüştük bin şükür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği muhasır medeniyet seviyesi üzerine çıkmak doğrultusunda büyük işler başardık ve başaracağız. Türkiye Cumhuriyetinin başarı hikayesine yeni başarı hikayeleri ekleyeceğiz. Hiç bir tehdit karşısında korkmadan hiç bir güçlük karşısında yılmadan çalışacağız ve bizden sonraki nesillere daha güçlü Türkiye bırakacağız. Türkiye Cumhuriyetini edebiyen yaşatacağız. Kalplerimizde iman gözlerimizde cesaret ve inançla yarınlara daha güçlü yürüyerek daha güçlü bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz” diye konuştu.

- Advertisement -

Daha sonra Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, 10. yıl nutku ve şiirlerin okunmasıyla devam eden programda,.Cumhuriyet bayramı dolayısıyla okullar da düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verildi.
Program halk oyunları gösterisi ve geçit töreninin ardından sona erdi.

İşte Tören Alanından Kareler

Fotoğrafa tıklayarak büyütebilir, diğer fotoğraflara geçiş yaparak bakabilirsiniz.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu