29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı (Foto Galeri)

Sponsor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sungurlu’da düzenlenen programla kutlandı.

Atatürk Meydanı önünde düzenlenen programa, Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Ahmet Yasin Yıldız, Cumhuriyet Savcısı Salih Çetiner, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Erayhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yasin Şahin, il genel meclisi üyeleri, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Törende Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ve Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Ahmet Yasin Yıldız tören alanında bulunanların bayramını kutladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kaymakam Gözen; ‘’Bu yıl Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bugün 95 yaşında, kutlu olsun” dedi. Kaymakam Gözen; 29 Ekim 1923’de varımızı yoğumuzu ortaya koyarak gerçekleştirdiğimiz bir istiklal harbinin ardından kurduğumuz Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değişikliği değil, aynı zamanda yeni devletimizin ilanıydı. Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık Türk Devlet geleneğinin son halkasıdır. Zor şartlarda ve kıt imkanlarla kurulan devletimiz tam 95 yaşındadır. 95 yılda çok önemli mesafeler kat ettik. 12 milyon nüfuslu genç ve eğitimli nüfusunu savaşlarda yitirmiş bir ülkede ve 80 milyon nüfuslu, nüfusunun yaş ortalaması 29 olan her ilde 200’ye aşkın üniversitesi modern barajları yolları hastaneleri ve okulları olan bir ülkeye dönüştük bin şükür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği muhasır medeniyet seviyesi üzerine çıkmak doğrultusunda büyük işler başardık ve başaracağız. Türkiye Cumhuriyetinin başarı hikayesine yeni başarı hikayeleri ekleyeceğiz. Hiç bir tehdit karşısında korkmadan hiç bir güçlük karşısında yılmadan çalışacağız ve bizden sonraki nesillere daha güçlü Türkiye bırakacağız. Türkiye Cumhuriyetini edebiyen yaşatacağız. Kalplerimizde iman gözlerimizde cesaret ve inançla yarınlara daha güçlü yürüyerek daha güçlü bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz” diye konuştu.

Sponsor

Daha sonra Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, 10. yıl nutku ve şiirlerin okunmasıyla devam eden programda,.Cumhuriyet bayramı dolayısıyla okullar da düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verildi.
Program halk oyunları gösterisi ve geçit töreninin ardından sona erdi.

İşte Tören Alanından Kareler

Fotoğrafa tıklayarak büyütebilir, diğer fotoğraflara geçiş yaparak bakabilirsiniz.

Sponsor
Önceki İçerikKaymakam Gözen Tebrikleri Kabul Etti
Sonraki İçerikÖğretmenler Öğrencilerin Evlerine Konuk Olmaya Devam Ediyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz