-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem25 Kursiyer Sertifika Aldı

25 Kursiyer Sertifika Aldı

- Google Reklamı -

Demirşeyh Köyü’nde düzenlenen kursun, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlendiğini kaydeden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, “Kurumlarımızın iş birliği ve güç birliği ile oluyor. İnşallah bu kursumuz faydalı olur, kurs boyunca teorik eğitimler aldınız. Şimdi öğrendiklerimizi üretime geçirme dönemi olacak. Kendi işini kuran ve kendi işyerini işleten hem de üreten cebine para koyabilecek patronlar bekliyoruz. Buradaki kursiyerlerimizden isteğimiz bu kurstan sonra birlikte bir tesis açmaları ve yerel bir markaları olmasını isteriz. Bu tür tesislere bizlerinde ihtiyacı var çünkü bizlerde doğal ürünler tüketmek istiyoruz. Bu kursları burada bırakmayın, birçok imkanlarınız olacak bu imkanlarınızı değerlendirin. Kurum olarak sizlere daha faydalı olmak için biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her zaman bizlere ulaşarak istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan ve İş Kur Müdürlüğü tarafından desteklenen peynir üretim kursunu başarı ile tamamlayan 25 kursiyer törenle sertifikalarını aldı. | Sungurlu Haberleri

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan 25 kursiyer, protokol üyelerinden sertifikalarını aldı.

- Advertisement -

Sertifika törenine İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hicabi Berişbek, İl Genel Meclisi üyeleri, kursiyerler ve köylüler katıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1159
EUR
28,9159
GBP
33,3361
RUB
0,2822
CNY
3,7105
JPY
0,1838

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu