25 Kursiyer Sertifika Aldı

Demirşeyh Köyü’nde düzenlenen kursun, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlendiğini kaydeden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, “Kurumlarımızın iş birliği ve güç birliği ile oluyor. İnşallah bu kursumuz faydalı olur, kurs boyunca teorik eğitimler aldınız. Şimdi öğrendiklerimizi üretime geçirme dönemi olacak. Kendi işini kuran ve kendi işyerini işleten hem de üreten cebine para koyabilecek patronlar bekliyoruz. Buradaki kursiyerlerimizden isteğimiz bu kurstan sonra birlikte bir tesis açmaları ve yerel bir markaları olmasını isteriz. Bu tür tesislere bizlerinde ihtiyacı var çünkü bizlerde doğal ürünler tüketmek istiyoruz. Bu kursları burada bırakmayın, birçok imkanlarınız olacak bu imkanlarınızı değerlendirin. Kurum olarak sizlere daha faydalı olmak için biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her zaman bizlere ulaşarak istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Abone Ol

Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan ve İş Kur Müdürlüğü tarafından desteklenen peynir üretim kursunu başarı ile tamamlayan 25 kursiyer törenle sertifikalarını aldı. | Sungurlu Haber

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan 25 kursiyer, protokol üyelerinden sertifikalarını aldı.

Sertifika törenine İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hicabi Berişbek, İl Genel Meclisi üyeleri, kursiyerler ve köylüler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz