-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitim23 Okulun Başvurusu Desteklenmeye Uygun Bulundu

23 Okulun Başvurusu Desteklenmeye Uygun Bulundu

- Google Reklamı -

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ilçemizde 2 okulumuz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında desteklenmeye hak kazanmışken, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında ilçemizden 23 okul TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında desteklenmeye hak kazanarak %1150 bir artış sağlandı. Bu kapsamda ilçemiz okullarına TÜBİTAK’tan 5’er bin TL, toplamda 115 bin TL hibe desteği elde edildi.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Başvuru sürecinde ilçemizdeki başvurma şartlarını taşıyan okullarımızın tamamının başvurması sağlanmış. Değerlendirme sürecinde sonunda ise 23 okulumuz başarılı bir şekilde geçerek desteği almaya kazanmıştır” dedi.
TÜBİTAK Bilim Fuarları, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır diyen Eryiğit, “Bilim Fuarları, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında “TÜBİTAK’’ tarafından desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü” kapsamında gerçekleşmiş ve 23 Okulumuz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisini açmaya hak kazanmıştır” diye konuştu.
Eryiğit, “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları sayesinde öğrencilerimiz ortaya koyduğu projelerini sergilemenin yanı sıra kendini de keşfederek farkına varamadığı mucit ruhun ortaya çıkmasını sağlamakta, özgüven kazanmakta, sunum yetenekleri gelişmekte ve eğlenerek, görerek, yaparak öğrenmeleriyle birlikte hayata projeci bakış açısıyla bakma alışkanlıkları kazanmaktadırlar” dedi.
Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına oldukça önem vermekte ve destek olmaktayız diyen Eryiğit, “Başvuru yapan ve projelerin hazırlanmasında emeği geçen başta proje yürütücülerimize, idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

– Başvurusu kabul edilip destek almaya hak kazanan okullar;
DEMİRŞEYH ORTAOKULU
ŞEHİT MAHMUT PEŞMEN ORTAOKULU
ATATÜRK ORTAOKULU
FATİH ORTAOKULU
SUNGURLU ANADOLU LİSESİ
ALEMBEYLİ ORTAOKULU
İSMETPAŞA ORTAOKULU
MEMİŞ BEKMEZCİ ORTAOKULU
HÜRRİYET ORTAOKULU
DR.SEDAT- DR.MELAHAT BARAN ORTAOKULU
HAYDAR ÖZTAŞ ANADOLU LİSESİ
KALEDERE ŞEHİT BAYRAM KESEKLER YATILI BÖLGE ORTAOKULU
SUNGURLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
ARİFEGAZİLİ ORTAOKULU
SUNGURLU FEN LİSESİ
AHMET KOZ ORTAOKULU
ŞEHİT ALİ ALITKAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
ŞEHİT AKİF KAPAKLI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
TUĞLU ŞEHİT ALİ ALITKAN ORTAOKULU
KAVŞUT ŞEHİT KEREM BEKSİZ ORTAOKULU
SUNGURLU İMAM HATİP ORTAOKULU
AŞAĞI FINDIKLI ORTAOKULU
SUNGURLU SUNGUROĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu