2020 Audi S4 de ABT’dan Nasibini aldı

Sponsor

Torklu station wagon minik dokunuşlar gördü.

Geçtiğimiz haftalarda yeni Audi S6 Avant’ı elden geçiren ABT, bu sefer de S4 Avant’a bir paket getirdi. Ağabeyi gibi dizel motorla donatılan makyajlı S4 Avant, 20″ çaplı jantlarıyla kilometrelerce öteden bile kendini belli ediyor.

ABT, kendi geliştirdiği süspansiyon kitiyle S4 Avant’ın 20″ çaplı jantlar üzerine oturtulan gövdesini yere 15 ile 40 mm arasında yaklaştırıyor. Dizelle beslenen hızlı SW, yüksek çekme dayanımına sahip viraj demiri ile daha iyi bir yol tutuşu sunacak. Kempten merkezli modifiye firması, her zaman olduğu gibi sade ve etkili bir iş çıkarmış.

Peki performansta değişen neler var? Elektrik destekli 3.0 litrelik V6 TDI motor, standart olarak 349 bg ve 700 Nm olan verilerini ABT’ın özel motor kontrol ünitesi sayesinde 384 bg ve 760 Nm’ye çıkarmış.

Sponsor

Ekstra güç ve tork sayesinde S4 Avant ABT, 100 km/s hıza 4.7 saniyede ulaşabiliyor. Aynı performans paketinde ise Sedan 4.6 saniyede üç haneli hızlara çıkıyor. Karşılaştırmanız açısından RS4 Avant’ın bu görevi 4.1 saniyede tamamladığını hatırlatalım.

ABT, S4 Avant paketinin gelişiyle Audi’nin A1 Sportback’ten SQ8’e kadar uzanan yelpazesinde neredeyse tüm otomobillere performans opsiyonu sunmuş oldu.

Sponsor
Önceki İçerikResmi Duyuru Yapıldı – Age of Empires 4 Geliyor
Sonraki İçerikRektör Öztürk Sungurlu’da Ziyaretlerde Bulundu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz