2019 Yılı Hattuşa Yılı

Sponsor

Uslu, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 2018 yılı “Troya Yılı” ilan edilmesi ile Çorum’un plakası olan 19 dan yola çıkarak 2019 yılının da “Hattuşa Yılı” olarak ilan edilmesini destekliyoruz” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Hitit Güneş Kursu’nun Alaca ilçesine getirilmesini gündeme getirerek Ankara’da yankılar uyandıran Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 2019 Yılının Hattuşa Yılı olarak ilan edilmesi için gerekli destek ve katkının verileceğini belirtti.

Uslu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile yaptığı görüşme de “Sıhhıye’de bulunan Hitit Güneş Kursu Anıtının Alacahöyük’e getirilmesi, Eserlerin kaynağında sergilenmesi (32 Bin Hitit eseri Anadolu Medeniyetler müzesinde) Kazıların millileştirilerek kendi kazı heyetlerimizin çalışma yaparak, kendi paramızda yerelde kalması ve daha milli duyguları yüksek insanlar kazıda bulundurularak tarihi eserlerimizin kaçırma gibi bir girişimlerin önüne geçilmesi, Ortaköy ilçemizin isminin Şapinuva, Boğazkale ilçemizin isminin de Hattuşa olarak değiştirilmesini talep ettik. Talebimiz doğrultusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Yurt dışına kaçırılan kültür varlıklarının iadelerinin sağlanması ve mevcut kültür varlıklarının korunması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Kültür Varlıklarını Araştırma Komisyonu kuruldu ve çalışmaları hızla devam ediyor. Komisyon Başkanımız Sakarya Milletvekilimi Prof. Dr. Mustafa İsen’le hazırladığımız konuları görüştük. 2019 Yılının Hattuşa Yılı olarak İlan edilmesi için de gerekli çalışmaları başlatacağız” dedi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerik(FOTO GALERİ) Lider Antalya’da Kampa Girdi
Sonraki İçerikKızlar Finalde Kaybetti
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz