ŞAHİNER; “2013 YILINDA BERİ ISLAH EDİLMEYİ BEKLİYOR”

Sponsor

– ŞAHİNER; “2013 YILINDA BERİ ISLAH EDİLMEYİ BEKLİYOR”
– SUNGURLU’YU ÜVEY EVLAT GÖRÜYORLAR

Sungurlu’da olası sel felaketlerine davetiye çıkartan Budaközü ve Diğ çayı derelerinin halen ıslah edilmeyi beklediğini söyleyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Çorum Milletvekillerinin Sungurlu’yu üvey evlat gördüklerini söyledi.
Çorum Milletvekillerinin, 4 yıl geçmesine rağmen Sungurlu için hayati öneme sahip bir projeyi sonlandırmadığı söyleyen Başkan Şahiner, verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.
Sungurlu’da yıllardan beri el vurulmayan Diğ çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu’ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürü Hacı Haksan’ın da aralarında bulunduğu heyet ıslah çalışması için düğmeye bastığını söyleyen Başkan Şahiner, 4 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahı halen çözüm beklediğini ifade etti.
2014 yılında projesi başlanan, 2015 yılında projesi biten dere ıslah projesinin 2018 yılı olmasına rağmen halen ihale edilmediğini söyleyen Başkan Şahiner, 2014 Eylül ayında Devlet Su İşleri Sungurlu yatırımları Müsteşarlık makamında geçmiş dönem Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Müsteşar Lütfi Akca, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürü Hanifi Avcı’nın da katıldığı toplantıda Sungurlu İlçe Merkezi Sel ve Taşkın Kontrol çalışmalarında sona gelindiği açıklanmıştı. 4 yıl geçmesine rağmen bırakın sona gelinmesini, başlanmadığını ifade etti.

– Çorum Milletvekillerini samimiyete davet ediyorum
Ak Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un Ağustos 2017 yılında verdiği demeci hatırlatan Başkan Şahiner, “Sayın Milletvekili projesi tamamlanan Sungurlu İlçe Merkezi Dereleri Islahı çalışmasını iki kısım halinde hayata geçireceklerini belirtmişti.
Milletvekili Uslu’nun ise 16 ve 28 Haziran tarihlerinde aşırı yağışlar nedeniyle ilçemizde yaşanan sel felaketi bizleri son derece üzmüştür. Konuyla ilgili Orman ve Su İşleri Müsteşarımız Lütfi Akça ile görüşmelerde bulunarak Devlet Su İşleri yetkilileri ilçeye gönderilmiş ve gerekli çalışma yapılmıştır” ifadelerini kullanmıştı. Sayın Milletvekillerinden bir açıklama bekliyoruz” dedi.
Dere ıslah projesinin Sungurlu için hayati öneme sahip olduğunu dile getiren Başkan Şahiner, verilen sözlerin bir an önce tutulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sponsor
Önceki İçerikBitcoin`e Yerli Rakip Çıktı!
Sonraki İçerikMaarif Akşamları Devam Ediyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz