2 Tonluk Dev Kurbanlık

Sponsor

İki tonluk ‘Babayiğit’ adındaki boğa 35 bin liradan satışta

Sungurlu’ya bağlı Arıcı köyünde uzun yıllardır hayvancılıkla uğraşan 36 yaşındaki Sıddık Keyvan, ikinci el otomobil değerindeki kurbanlık boğayı görücüye çıkardı.
11 yıldır Arıcı Köyü’nde hayvancılık yapan Sıddık Keyvan, 2 ton ağırlığında olan simental cinsli Babayiğit isimli boğayı kurbanlık olarak satışa çıkardı. 2,5 seneden fazla süredir Babayiğit’e çocuğu gibi baktığını belirten Keyvan, boğasının fiyatını 35 bin TL olarak belirledi.

Sungurlu'ya bağlı Arıcı köyünde uzun yıllardır hayvancılıkla uğraşan 36 yaşındaki Sıddık Keyvan, ikinci el otomobil değerindeki kurbanlık boğayı görücüye çıkardı. | Sungurlu Haber

Sponsor

’Babayiğit’in yanında koç hediye’
Keyvan, Babayiğit’i alana yanında hediye olarak bir koç hediye edeceğini söyledi. Her sene kurbanlık için büyükbaş hayvan yetiştirdiğini ifade eden Keyvan boğasına babayiğit olduğu için bu ismi koyduğunu ifade etti. Babayiğit, kendi buzağımız diyen Keyvan, “2,5 yaşında ve 2,5 yıldır kendi çocuğum gibi bakıyorum. Aldığım günden bu zaman kadar özel olarak ilgilendim. Şuanda 2 ton ağırlığa ulaştı” dedi.
Keyvan Babayiğit’i alacak kişiye şimdiden hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sponsor
KaynakSungurlunun Sesi
Önceki İçerikBakanlıktan Küçük İşletmeciye 500 Milyon TL’lik Destek
Sonraki İçerikBayramda Et Tüketimine Dikkat (VİDEO HABER)
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz