-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitim2 Ayda 516 Aileyi Ziyaret Ettiler

2 Ayda 516 Aileyi Ziyaret Ettiler

- Google Reklamı -

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçemizde 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlattığı ‘‘Misafirim Öğretmenim’’ projesinin ilk 2 aylık bölümünde, 516 aileyi ziyaret etti.

İlçe merkezinde ve köylerde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul idarecileri ve gönüllü öğretmenler ile birlikte velilerimizi evlerinde ziyaretler devam edeceği bildirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ‘‘Projenin temel amacı veli ziyaretleri ile ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin aileleri ile işbirliğini güçlendirerek okul-aile arasındaki eğitsel birlikteliği sağlamaktır. Öğrencilerin akademik başarılarını arttırmanın yanı sıra onları toplum değerlerine saygılı, ahlaklı ve sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Okul veli ilişkilerini geliştirerek başarıyı olumsuz etkileyecek faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önlemleri almaktır. Öğrencilerin yaşam koşullarını yerinde görerek kendilerine rehberlik yapabilmektir. Velilerimizin okula bakış açısını olumlu yönde geliştirmek. Öğrencilerin okula olan ilgilerini arttırarak, devamsızlıklarını azaltmak, disiplin suçlarını aza indirmek. Eğitim öğretimde veli desteğini sağlayarak başarıda işbirliği sağlamaktır.” dedi.
Eryiğit, projenin iki aylık bölümünde 516 öğrenci velimizi ziyaret ettiklerini söyleyerek, evlerinin kapılarını açan velileri, yapılan ziyaretlerden duyduğu memnuniyetlerini dile getirdi. Eryiğit, bu proje için emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkürlerini ilettiler.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu