19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Sungurlu’da büyük bir coşkuyla kutlandı.
Atatürk anıtına çelenk bırakılması ile başlayan kutlama programı bayram kutlamaları ile devam etti.
Dr. Sedat-Dr. Melahat Baran Ortaokulu bahçesindeki programda, İlçe Kaymakamı Mithat Gözen, Belediye Başkanı vekili Bahri Sezen, Garnizon Komutan vekili Asteğmen Çağlar Kekeç, halkın, öğrenci ve sporcuların bayramını kutladı.

Abone Ol


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür vekili Esat Buşdaylı tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Program ’Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ ve ’Gençliğin Atatürk’e cevabının okunmasından sonra 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyla çeşitli yarışmalarda derece giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi, Sungurlu Özel Dünya Sağlık Koleji öğrencilerinin harmandalı gösterisi, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü Sporcuların Jimnastik, Güreş, Taekwondo gösterileri, Sungurlu Anadolu Lisesi kız öğrencilerinin çember gösterileri, Sungurlu Meslek Yüksel Okulu çocuk gelişimi öğrencilerinin Orotoryo gösterisi, Sungurlu Yurt Müdürlüğü öğrencilerinin işaret Dili ile Şarkı söylemesi ve Arifegazili Köyü ortaokulu Zeybek ekibinin gösterileri ile sona erdi.
Kutlamalara İlçe Kaymakamı Mithat Gözen, Belediye Başkan vekili Bahri Sezen, Garnizon Komutan vekili Asteğmen Çağlar Kekeç, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Esat Buğdaylı, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz