15 Temmuz Darbe Girişimi Lanetlenerek Şehitler Anıldı

Sponsor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Atatürk Meydanı’nda anma programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 15 Temmuz şehitlerimiz için dua edildi. Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam vekili Yunus Ataman, “Bugün, bu ülkenin cumhuriyetine, istikbaline, bu milletin iradesine ve seçilmiş meşru hükümetine kastetme niyetiyle girişilen ve kendi insanlarına silah doğrultma alçaklığının dahi gösterildiği o meş-um kalkışmanın, bu kahraman milletin cesaretiyle, dirayetiyle, kararlılığıyla bertaraf edildiği ve bir demokrasi destanının yazıldığı gün. Aziz milletimiz tankların, uçakların, bombaların sindiremeyeceği bir kararlılıkla Şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızı canı pahasına savunarak tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Bu vesileyle 15 Temmuz günü canları pahasına kendilerini bu ülkenin istikbali için siper eden ve Şehadete yürüyen tüm Şehitlerimizi rahmetle, minnetli, şükranla anıyor, Şehit ailelerimize ve milletimize sabrı cemil niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor, Aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Kaymakam Yunus Ataman konuşmasının ardından, Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Kör tarafından 15 Temmuz konulu konferans gerçekleştirildi.Konuşmaların ardından programda Demokrasi ve Milli Birlik günü ile ilgili 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminde kayda alınan videolar yayınlandı.Saat 00.13’ Türkiye’de eş zamanlı olarak 90 bin camiden sela okundu.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSaat Saat 15 Temmuz Darbe Girişiminde Yaşananlar
Sonraki İçerik6 Asırlık Camiye Sahip Çıkılmalıdır
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz