-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriGündem13 YENİ SPOR TESİSİ KURULACAK

13 YENİ SPOR TESİSİ KURULACAK

- Google Reklamı -

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından ilçemize 5 halı saha, 5 basketbol-voleybol sahası, 3 prefabrik spor salonu yapılacak ve bir okulumuzun spor salonunun zemin bakım onarımı dahil, mevcut ilçe stadyumuna 4’lü soyunma odası yapılacak.

Bilindiği gibi geçen aylarda ilçemize Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından güreş eğitim merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzu yapılacağı belirtilmiş ve buna ilişkin çalışmada ihale aşamasına gelinmişti. Bu tesislere ilave olarak yine Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından ilçemize 13 tane daha spor tesisinin yapımına karar verildi. Buna ilişkin protokol Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Çorum Valiliği tarafından bugün imzalandı.

İmza törenine Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Muhsin DERE, Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin BOZGEYİK, Çorum Vali Yardımcısı Sayın Murat Çağrı ERDİNÇ, Sungurlu Kaymakamı Fatih GÖRMÜŞ, Kaymakam Adayı Mücahit AYDOĞDU, Sungurlu Milli Eğitim Müdürü İhsan SEPETÇİ ve Sungurlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet AKTAŞ katıldı.

- Advertisement -

Sungurlu Kaymakamı Fatih GÖRMÜŞ yaptığı açıklamada; ” Bu yatırımların ilçemize yapılmasını uygun bulan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet KASAPOĞLU’na, bu yatırımlarla ilgili bizlere fikir verip öncülük eden ve bu kararların alınmasını yakından takip edip ilgilileri ikna eden ve bu yatırımları ilçemize kazandıran Bakan Yardımcımız Sayın Muhsin DERE’ye ve bu yatırımların ilçemize yapılması için her türlü çabayı sergileyen Spor Toto Teşkilat Başkanımız Sayın Bünyamin BOZGEYİK’e çok teşekkür ederiz.” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4995
EUR
28,8311
GBP
33,2694
RUB
0,2765
CNY
3,8189
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu