13 Okul TÜBİTAK Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

Sponsor

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “TÜBİTAK 4006, 5.sınıflardan 12. sınıflara kadar öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarlarına destek verilmesini amaçlayan bir programdır. TÜBİTAK Bilim Fuarları, öğrencilerin bireysel ilgileri doğrultusunda seçtikleri konuları inceleyerek hazırladıkları alt projelerle, bilimsel araştırma süreçlerini yaşayarak öğrendikleri etkinliklerdir. Öğrenciler bu etkinliklerin planlanması, hazırlanması ve gerçekleştirilmesi aşamalarında eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştirir” dedi.

Eryiğit, “Öğrencilerimize bilimi sevdirmek, ilçemizde bilim kültürünü yaygınlaştırmak, çocuklarımızın çağın gerektirdiği donanıma sahip olmalarını sağlamak için 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarını önemsiyor ve bu yönde yapılan çalışmaları destekliyoruz. Bilim Fuarları öğrencileri araştırma yapmaya teşvik etmektedir. Öğrenciler iş birliği yaparak araştırma yöntemleri, sonuçların derlenmesi ve sunum becerileri konusunda kendilerini geliştirme imkânı yakalayabilmektedir. 2018-2019 çağrı döneminde 25 okulumuz proje başvurusu yapmıştır.Başvuru yapan okullarımızdan 13’ü TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisini açmaya hak kazanmıştır. Bu okullarımız TÜBİTAK’tan 6’şar bin TL, toplamda 78 bin TL hibe desteği elde etmiştir.Okullarımız hazırladıkları projelerini nisan ve mayıs aylarında sergileyeceklerdir. Başvuru yapan okullarımız; Ahmet Koz Ortaokulu, Alembeyli Ortaokulu, Arifegazili Ortaokulu, Aşağıfındıklı Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Demirşey Ortaokulu, Dr. Sedat Dr. Melahat Baran Ortaokulu, Fatih Ortaokulu, Hürriyet Ortaokulu, İsmetpaşa Ortaokulu, Kaledere Şehit Bayram Kesekler YBO, Kavşut Şehit Kerem Beksiz Ortaokulu, MemişBekmezci Ortaokulu, Sungurlu İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Mahmut Peşmen Ortaokulu, Şehit Mahmut Peşmen İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Yavuz Selim Karaman İmam Hatip Ortaokulu, TOKİ Necip Fazıl Ortaokulu, Tuğlu Şehit Ali Alıtkan Ortaokulu, Sungurlu Fen Lisesi, Haydar Öztaş Anadolu Lisesi, Şehit Akif Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sunguroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’dir.
TÜBİTAK 4006 başvurusu yapan, projeleri desteklenmese de bilimsel çalışmaların yaygınlaşması için emek veren, fedakârca çalışan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Başvuru gerçekleştiren ancak kabul edilmeyen okullarımızın gayretini de takdir ediyoruz. Bu okullarımız öğrencilerimizin yapacağı bilimsel çalışmaları yine sergileyebilirler. Ayrıca TÜBİTAK 2204’e yönelebilirler. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği vermeye hazırız.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı 2018-2019 çağrı döneminde proje başvurusu yapan 25 okulumuzdan on üçü TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.Bu kapsamda ilçemiz okulları TÜBİTAK’tan 6’şar bin TL olmak üzere toplamda 78 bin TL hibe desteği elde etti. | Sungurlu Haber

Sponsor

Projeleri desteklenen okullarımız; Ahmet Koz Ortaokulu, Arifegazili Ortaokulu, Aşağıfındıklı Ortaokulu, Dr. Sedat Dr. Melahat Baran Ortaokulu, Kaledere Şehit Bayram Kesekler YBO,  Kavşut Şehit Kerem Beksiz Ortaokulu, Şehit Mahmut Peşmen Ortaokulu, Şehit Mahmut Peşmen İmam Hatip Ortaokulu, TOKİ Necip Fazıl Ortaokulu, Tuğlu Şehit Ali Alıtkan Ortaokulu, Sungurlu Fen Lisesi, Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’dir.

Projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edilen okullarımızın elde edecekleri hibe ile verimli bir bilim fuarı gerçekleştirmelerini temenni ediyorum. Özverili çalışmalarından dolayı proje yürütücülerimizi, projede görev alan öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi cânı gönülden kutluyorum” dedi.

Sponsor
Önceki İçerikKuvvet Komutanlığına Yapılan Siber Saldırıyı, Yerli Yazılım Ahtapot Engelledi
Sonraki İçerikSungurlu Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz