-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriTeknoloji10Gbps İnternet 55 Dolar!

10Gbps İnternet 55 Dolar!

- Google Reklamı -

10Gbps internet, hemde ev kullanıcılarına. Japonya 55 dolar karşılığında evlere 10Gbps internet hizmeti vermeye başladı.

Rakamları görünce kafayı yememek elde değil gerçekten. Şuanda Japonya’daki Telekominikasyon şirketi NTT East ve NTT West (Nippon Telgraf ve Telefon), son kullanıcılara (ev kullanıcısına) 55 dolar karşılığında 10Gbps internet bağlantı hizmeti vermeye başladı.

“Bunu ev kullanıcısı alıyor ya ev”

10Gbps internet, hemde ev kullanıcılarına. Japonya 55 dolar karşılığında evlere 10Gbps internet hizmeti vermeye başladı. | Sungurlu Haberleri

Haklı bir isyandasınız biliyorum. Ve size katılmamak elde değil inanın. Şuanda Türkiye’de “en iyi internet alt yapısını kim sağlıyor?” diye sizlere sorsam TurkNet ve Uydunet başta gelir herhalde. Her zaman çok müşterisi olan çok iyi anlamını taşımıyor. Son kullanıcıları memnun edebilmek önemli. O yüzden her ne kadar son zamanlarda ülkemizde internet adına gelişmeler olsa da, yurt dışının çok gerisindeyiz. Bu kaçınılmaz bir gerçek.

- Advertisement -

Japon ISS(İnternet Servis Sağlayıcı)’leri NTT East ve NTT West ev kullanıcılarına ayda 55 dolar karşılığında 10Gbps internet sağlayan süper hızlı alt yapılarını kullanıma sundu. Bu hız sayesinde, evdeki kullanıcılar saniyede 1GB’dan daha yüksek indirme hızları vaat ediyor.

10Gbps internet, hemde ev kullanıcılarına. Japonya 55 dolar karşılığında evlere 10Gbps internet hizmeti vermeye başladı. | Sungurlu Haberleri

Herkes bu hızı alabilir mi?

Hayır tabii ki. Japonya’da ikamet ettiğinizi ve bu hızları almanız için başvuru yaptığınızı varsayalım. (Hayallere bakar mısın? Adamların interneti üzerinden senaryo yazıyoruz) Sata III 600MB ile internetinizi besleyecek bir SSD kullanmanız gerekiyor. LAN portu üzerinden bağlantıları sağlarken, aynı zamanda bu hızları karşılayacak bir NVMe tabanlı SSD gerekiyor.

Hani anakart incelemelerinde görüyoruz ya bazen, 10Gbps hız destekliyor diye. İşte, bu hızlar bu anakart ve donanımlar ile birlikte birleştirildiğinde kullanılabilir oluyor. Sadece modem alayım, kurayım değil.

Süper hızlı FLET’in yönlendiricisi olan NTT, 55GB’lık bir interneti şuanda aylık 4.48 dolara veriyor. Hal böyle olunca hızları karşılaştırdığımızda hem daha fazla para ödüyor, hem de daha az internet hızları aldığımızı görüyoruz.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu