10Gbps İnternet 55 Dolar!

Sponsor

10Gbps internet, hemde ev kullanıcılarına. Japonya 55 dolar karşılığında evlere 10Gbps internet hizmeti vermeye başladı.

Rakamları görünce kafayı yememek elde değil gerçekten. Şuanda Japonya’daki Telekominikasyon şirketi NTT East ve NTT West (Nippon Telgraf ve Telefon), son kullanıcılara (ev kullanıcısına) 55 dolar karşılığında 10Gbps internet bağlantı hizmeti vermeye başladı.

“Bunu ev kullanıcısı alıyor ya ev”

10Gbps internet, hemde ev kullanıcılarına. Japonya 55 dolar karşılığında evlere 10Gbps internet hizmeti vermeye başladı. | Sungurlu Haber

Haklı bir isyandasınız biliyorum. Ve size katılmamak elde değil inanın. Şuanda Türkiye’de “en iyi internet alt yapısını kim sağlıyor?” diye sizlere sorsam TurkNet ve Uydunet başta gelir herhalde. Her zaman çok müşterisi olan çok iyi anlamını taşımıyor. Son kullanıcıları memnun edebilmek önemli. O yüzden her ne kadar son zamanlarda ülkemizde internet adına gelişmeler olsa da, yurt dışının çok gerisindeyiz. Bu kaçınılmaz bir gerçek.

Sponsor

Japon ISS(İnternet Servis Sağlayıcı)’leri NTT East ve NTT West ev kullanıcılarına ayda 55 dolar karşılığında 10Gbps internet sağlayan süper hızlı alt yapılarını kullanıma sundu. Bu hız sayesinde, evdeki kullanıcılar saniyede 1GB’dan daha yüksek indirme hızları vaat ediyor.

10Gbps internet, hemde ev kullanıcılarına. Japonya 55 dolar karşılığında evlere 10Gbps internet hizmeti vermeye başladı. | Sungurlu Haber

Herkes bu hızı alabilir mi?

Hayır tabii ki. Japonya’da ikamet ettiğinizi ve bu hızları almanız için başvuru yaptığınızı varsayalım. (Hayallere bakar mısın? Adamların interneti üzerinden senaryo yazıyoruz) Sata III 600MB ile internetinizi besleyecek bir SSD kullanmanız gerekiyor. LAN portu üzerinden bağlantıları sağlarken, aynı zamanda bu hızları karşılayacak bir NVMe tabanlı SSD gerekiyor.

Hani anakart incelemelerinde görüyoruz ya bazen, 10Gbps hız destekliyor diye. İşte, bu hızlar bu anakart ve donanımlar ile birlikte birleştirildiğinde kullanılabilir oluyor. Sadece modem alayım, kurayım değil.

Süper hızlı FLET’in yönlendiricisi olan NTT, 55GB’lık bir interneti şuanda aylık 4.48 dolara veriyor. Hal böyle olunca hızları karşılaştırdığımızda hem daha fazla para ödüyor, hem de daha az internet hızları aldığımızı görüyoruz.

Sponsor
Önceki İçerikKENTPARK’A KAFETERYA, ŞEHİR PARKINA NİKAH SALONU YAPILACAK
Sonraki İçerikSungurlu’da 15 Öğrenci Zehirlendi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz