-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriGündem“10 YILLIK HASRET SON BULSUN”

“10 YILLIK HASRET SON BULSUN”

- Google Reklamı -

Arifegazili Ankara Derneği Başkanı Mehmet Onan, 10 yıllık hasret son bulsun diyerek, “Memleket sevdalısı, acizane bir kardeşiniz olarak bu davaya her şeyini vakfetmeye hazırım. Arifegazili dışında ikamet eden kıymetli hemşehrilerimi de bu uğurda destek olmaya davet ediyorum. Zira sen yoksan bir eksiğiz” ifadelerini kullandı.

1972 Yılında Belediyelik olan Arifegazili’miz maalesef 2013 yılında nüfusun 2000’in altına düşmesi nedeniyle Belediyelik statüsünü kaybetmiştir diyen Onan, “Memleketimizin belediyelik tabelasının sökülmesini tüm hemşehrilerimiz gözyaşları içerisinde izlemiştir. Adeta tohumdan bir çınar olup serpilen memleketimizin hayat damarları kesilmiştir. O günden beri hemşehrilerim bunun bedelini her konuda geri kalarak ödemektedir. Peyzaj, misafirhane, aş evi, Pazar, kültür salonu, park bahçe ve sosyal ve kültürel konulardan yoksun kaldık” diye konuştu.

Onan açıklamasına şöyle devam etti; “Köklü tarihi geçmişimiz, hane sayımız, yüz ölçümümüz ve bölgemizin sahip olduğu zenginliklerle Arifegazili belde olmayı sonuna kadar hakketmektedir. Bununla birlikte kıymetli hemşehrilerim hizmetin, yatırımın en iyilerine layıktır.
Ancak Belde olabilirsek o zaman bölge olarak hem kültürel ve sosyal açıdan bir adım öne gidebiliriz. Hem de en temel hizmetler ayağımıza gelmiş olur. Bunların yanı sıra her dönem onlarca evladımıza iş kapısı açabiliriz.

Arifegazili Ankara Derneği Başkanı Mehmet Onan, 10 yıllık hasret son bulsun diyerek, “Memleket sevdalısı, acizane bir kardeşiniz olarak bu davaya her şeyini vakfetmeye hazırım. Arifegazili dışında ikamet eden kıymetli hemşehrilerimi de bu uğurda destek olmaya davet ediyorum. Zira sen yoksan bir eksiğiz” ifadelerini kullandı. | Sungurlu Haberleri
- Advertisement -

Yani tekrar belediyelik olmamız, daha fazla yatırım demek. Daha fazla hizmet demek. Daha fazla istihdam demek. Daha fazla devlet desteği demek. Daha konforlu bir hayat demek….
Arifegazili’mizi bu günlere gelmesine emek veren her bir vatan sevdalısı büyüklerimizden Allah razı olsun. Bizlere düşen bu emanete sahip çıkıp evlatlarımıza daha güzel bir miras devretmektir. Bu her bir hemşehrimizin boynunun borcudur.

Arifegazili’mizin tekrar belediye olabilmesi için katkıda bulunmak ve kamuoyu oluşturmak için her bir değerli hemşehrilerimin desteğine ihtiyacımız vardır. Hep birlikte toplanıp en kısa sürede bu konuyu derinlemesine istişare etmeli ve Arifegazili’nin ilerlemesi için birlikte bir karar vermeli ve bunun için canla başla çalışmalıyız. Biz bölge halkı olarak tüm yetkililerle, hayırseverlerle ve değerli hemşehrilerimle bir arada olursak Arifegazili tekrar belediye olacaktır.

Memleket sevdalısı acizane bir kardeşiniz olarak bu davaya her şeyini vakfetmeye hazırım. Arifegazili dışında ikamet eden kıymetli hemşehrilerimi de bu uğurda destek olmaya davet ediyorum. Zira sen yoksan bir eksiğiz”

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu