10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ VE PROGRAMI DÜZENLENDİ

Sponsor

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yıldönümü nedeniyle Sungurlu’da anma töreni düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde yapılan tören bayrakların yarıya inmesi ve çelenk sunumu ile başladı. Saat 09.05’de sirenlerin çalması ile anıt önünde 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti.Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile birlikte adeta Sungurlu’da hayat durdu.

Anıt önündeki Saygı duruşu devam ederken cadde ve sokaklarda da vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Araçlar kornaları ile siren seslerine eşlik ettiler. Programa İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, Kaymakam Refiki Mücahit Aydoğdu, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sponsor

İLÇE ÖZEL İDARE SALONUNDA PROGRAM DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yıldönümü nedeniyle Sungurlu’da anma töreni düzenlendi.Atatürk Anıtı önünde yapılan tören bayrakların yarıya inmesi ve çelenk sunumu ile başladı. Tören daha sonra Özel İdare Konferans Salonu’nda devam etti.

Haydar Öztaş Anadolu Lisesi’nin hazırladığı program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Atatürk Oratoryosunun izlenmesiyle devam eden programda Atatürk’ün sevdiği şarkılar temalı besteler dinlendi.Programa İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, Kaymakam Refiki Mücahit Aydoğdu, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sponsor
Önceki İçerikGENÇLİK MERKEZİNDE KURS YOĞUNLUĞU
Sonraki İçerik09.05’teki Deprem Sosyal Medyada Gündem Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz